هدر موبایل
1396/04/09 09:58:07
سرویس اجتماعی
طاهرخانی:

اختصاص بخشی از درآمدهای سازمان ثبت به هلال احمر قانونی است/ طرح کاداستر تحولی در تمامیت ارضی است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اختصاص بخشی از درآمدهای سازمان ثبت به هلال احمر قانونی است، گفت: تلاش برای سرپا نگهداشتن مجموعه هلال احمر می تواند در شرایط بحرانی به جامعه کمک کند.
اختصاص بخشی از درآمدهای سازمان ثبت به هلال احمر قانونی است/ طرح کاداستر تحولی در تمامیت ارضی است عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه اختصاص بخشی از درآمدهای سازمان ثبت به هلال احمر قانونی است، گفت: تلاش برای سرپا نگهداشتن مجموعه هلال احمر می تواند در شرایط بحرانی به جامعه کمک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611105993968667.jpg اختصاص,بخشی,از,درآمدهای,سازمان,ثبت,به,هلال,احمر,قانونی,است/,طرح,کاداستر,تحولی,در,تمامیت,ارضی,است Icana

بهمن طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ضرورت اجرای طرح کاداستر در کشور، افزود: اجرای طرح کاداستر در کشور تحولی را در نقطه به نقطه تمامیت ارضی نشان خواهد داد و طبیعی است که با اجرای این طرح تداخل در زمین های افراد ایجاد نخواهد شد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس طرح کاداستر مشخص خواهد شد تا کدام نقطه در کشور متعلق به چه نهاد یا زمانی است که این می تواند بسیاری از مشکلات در این زمینه را کاهش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، درباره اختصاص 42 درصد از منابع اختصاصی سازمان ثبت به هلال احمر برای طرح کاداستر، تصریح کرد: باید تمام هزینه ها و اجرای این طرح مورد توجه قرار گیرد که البته بعید است مشکلی در مورد اداره و توسعه طرح کاداستر وجود داشته باشد زیرا منابع مالی در قانون دیده شده است.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس قانون قرار است از درآمدهای سازمان ثبت اسناد و املاک درصدی به هلال احمر اختصاص یابد تا این نهاد نیز بتواند خود رااداره کند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: با توجه به اینکه ایران جزو 10 کشور حادثه خیز جهان است تلاش برای سرپا نگهداشتن مجموعه هلال احمر می تواند در شرایط بحرانی به جامعه کمک کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این تویسرکانی معاون قوه قضاییه درباره اجرای طرح کاداستر، افزود: مطابق طرح کاداستر سازمان‌ها متعهد شده بودند تا اسناد و نقشه های مربوط به خود را ظرف دو سال به سازمان ثبت بفرستند؛ اما بعد از گذشت یکسال که از اجرایی شدن آن گذشت، متاسفانه 42 درصد منابع اختصاصی ما حذف شد و در اختیار هلال احمر قرار گرفت که پنج ساله بودن اجرای کاداستر به تعویق خواهد افتاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet