هدر موبایل
1396/04/06 12:54:42
سرویس اجتماعی
حیدری:

شورای پنجم به بدعت نادرست تراکم‌فروشی پایتخت پایان دهد/ پروژه‌های تهران گران‌تر از استانداردها به بهره‌برداری رسید

عضو مجمع نمایندگان تهران تاکید دارد که شورای پنجم باید بررسی بدعت نادرست تراکم‌ فروشی و معماری بدون‌هویت پایتخت را در اولویت‌کاری خود قرار دهد.
شورای پنجم به بدعت نادرست تراکم‌فروشی پایتخت پایان دهد/ پروژه‌های تهران گران‌تر از استانداردها به بهره‌برداری رسید عضو مجمع نمایندگان تهران تاکید دارد که شورای پنجم باید بررسی بدعت نادرست تراکم‌ فروشی و معماری بدون‌هویت پایتخت را در اولویت‌کاری خود قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201610109242061218.jpg شورای,پنجم,به,بدعت,نادرست,تراکم‌فروشی,پایتخت,پایان,دهد/,پروژه‌های,تهران,گران‌تر,از,استانداردها,به,بهره‌برداری,رسید Icana

غلامرضا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص تعیین تکلیف پروژه‌های نیمه تمام شهرداری تهران، گفت: شورای پنجم شهر تهران و شهردار جدید باید نسبت به شفافیت وضعیت پروژه‌های نیمه تمام شهرداری اقدام کنند، زمان‌بندی پایان کار پروژه، نحوه تامین منابع و ضرورت انجام آن نیز باید مشخص شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پس از روی کار آمدن شورای شهر جدید باید حسابرس خبره و دقیق را نیز جهت بررسی وضعیت این پرونده‌ها مشخص کند تا حقی از حقوق مردم ضایع نشود.

وی ادامه داد: متاسفانه به نظر می‌رسد پروژه‌ها از نُرم معمول و استاندارد، گرانتر درآمده باشد بنابراین برآورد مالی این پروژه ها لازم است هرچند پیش از بررسی کارشناسی نمی‌توان قضاوت کرد.

حیدری با بیان اینکه مدیریت شهری در مورد توقف پروژه‌های غیر ضرور باید تصمیم‌گیری کند، گفت: طرح‌های توجیهی پروژه‌ها در وهله نخست باید بررسی و مبنای کار حسابرسان و کارشناسان قرار گیرد، ممکن است برخی پروژه‌های نیمه‌تمام دیگر ضرورتی برای شهر و شهروندان نداشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: متاسفانه بدعت نادرست فروش تراکم در شهرداری تهران که از دوره‌های قبل آغاز و در دهه اخیر به اوج خود رسید به صورتی که پیش فروش تراکم یکی از منابع اصلی تامین درآمد شد، لذا در جریان بررسی پروژه‌ها باید به این موضوعات هم رسیدگی شود.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پروژه‌های نا به جا و فروش تراکم سبب شده تا معماری در پایتخت بدون هویت شود، متاسفانه سازه‌های بلند در کوچه‌های باریک با نمای ساختمان‌ها هیچ هماهنگی ندارد، از این رو مدیریت شهری جدید باید ضمن بررسی پوژه‌های نیمه تمام تکلیف این سازه‌ها را هم روشن کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet