هدر موبایل
1396/04/09 11:43:03
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

شهردار جدید پایتخت باید در اتاق شیشه‌ای بنشیند/ شفافیت وضعیت مالی شهرداری جهت کنترل فساد

عضو مجمع نمایندگان تهران معتقد است: شهردار جدید پایتخت جهت کنترل فساد و شفافیت مالی باید وضعیت موجود را با شهامت اعلام کند.
شهردار جدید پایتخت باید در اتاق شیشه‌ای بنشیند/ شفافیت وضعیت مالی شهرداری جهت کنترل فساد عضو مجمع نمایندگان تهران معتقد است: شهردار جدید پایتخت جهت کنترل فساد و شفافیت مالی باید وضعیت موجود را با شهامت اعلام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103195927234.jpg شهردار,جدید,پایتخت,باید,در,اتاق,شیشه‌ای,بنشیند/,شفافیت,وضعیت,مالی,شهرداری,جهت,کنترل,فساد Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص مولفه‌های فنی و مدیریتی شهرداران، گفت: موقعیت کاملا متفاوت و جدید برای شهردار آینده پایتخت به خصوص به لحاظ تعامل با شورای شهر جدید ایجاد شده است، از این رو تعیین تکلیف بدهی‌های کلان شهرداری ایجاب می‌کند اولین ویژگی شهردار داشتن شجاعت و شهامت برای اعلام پذیرش کار با تمام مشکلات مالی و شهری است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: شهردار جدید باید از سابقه مدیریت شهری در کارنامه کاری خود و مقبولیت و مشروعیت در بین شورای شهر جدید برخوردار باشد، در حقیقت کلانشهری مثل تهران نمی‌تواند هر شهرداری را بپذیرد.

وی با یادآوری رخنه فساد در مجموعه شهرداری، افزود: فسادها تا حدودی تایید شده و برخی اجتناب‌ناپذیر است زیرا در همه شهرداری های دنیا وجود دارد، اما شهردار جدید باید جسارت شفافیت این موضوع را داشته باشد، متاسفانه افراد بسیاری بر وجود فساد در شهرداری تهران پافشاری می‌کنند که تاکنون در مورد آن صحبتی نشده است.

سیاوشی با تاکید بر شفافیت عرصه‌های مبهم شهرداری، گفت: شهردار در دوره جدید باید در اتاق شیشه‌ای بنشیند که بتوان وی را به درستی رصد کرد، متاسفانه در طول سال‌های گذشته ابهامات مالی بسیاری از شهرداری در اذهان عمومی و حتی نمایندگان مجلس ایجاد شده که باید بدانها پاسخ داده شود.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، معتقد است: تعیین تکلیف وضعیت مالی شهرداری نه تنها موجب شفافیت وضعیت موجود می‌شود بلکه تکلیف پرونده‌های نیمه‌تمام عمرانی و زیست محیطی پایتخت را مشخص می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet