شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/04/09 14:40:00
سرویس اجتماعی
خدادادی مطرح کرد:

رونق کسب‌وکار تنها راه عدم امضای قراردادهای سفید/ کارگران، کار بدون امنیت‌شغلی را به بیکاری ترجیح می‌دهند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه درصد بالای بیکاری علت امضای قراردادهای سفید است، گفت: کارگران علی‌رغم دریافتی پایین و عدم تامین امنیت شغلی امضای این قراردادها را به بیکاری ترجیح می‌دهند.
رونق کسب‌وکار تنها راه عدم امضای قراردادهای سفید/ کارگران، کار بدون امنیت‌شغلی را به بیکاری ترجیح می‌دهند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه درصد بالای بیکاری علت امضای قراردادهای سفید است، گفت: کارگران علی‌رغم دریافتی پایین و عدم تامین امنیت شغلی امضای این قراردادها را به بیکاری ترجیح می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201610101789262506.jpg رونق,کسب‌وکار,تنها,راه,عدم,امضای,قراردادهای,سفید/,کارگران،,کار,بدون,امنیت‌شغلی,را,به,بیکاری,ترجیح,می‌دهند Icana

سلمان خدادادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص قراردادهای سفید امضا، گفت: قراردادهای سفید امضا متاسفانه هنوز مورد استفاده قرار می‌گیرد، هرچند در برخی استان‌ها کمتر است اما در همه نقاط کشور وجود دارد، متاسفانه با قراردادهای سفید امضا کارگران به کارهایی تن می‌دهند که بر خلاف میلشان مجبور به انجام آن هستند.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بیکاری و بالا بودن درصد بیکاری علت اصلی تن دادن کارگران به امضای قراردادهای سفید است، کارگران می‌دانند این قراردادها به نفعشان نیست، مصونیتی برایشان ندارد و درصد دریافتی با چنین قراردادها پایین است اما درصد بالای بیکاری سبب شده تا کار با این شرایط را به بیکاری ترجیح دهند.

انعقاد قراردادهای سفید بین کارگر و کارفرما غیرقانونی است

وی با بیان اینکه کارگران برای تامین مشکلات معیشتی و تهیه مسکن قراردادهای سفید را امضا می‌کنند، افزود: اصلاح قانون کار راهکار رفع این مشکل نیست، چراکه در حال حاضر هم انعقاد قراردادهای سفید بین کارگر و کارفرما غیرقانونی است اما مشکلات سبب تن دادن به چنین قراردادهایی شده است.

خدادادی با تاکید بر رفع بیکاری و تقویت کسب‌وکار، گفت: حل مشکلات کارگیری و موضوعات مذکور باید در اولویت قرار گیرد، در حقیقت مشکل بیکاری هم بدون سرمایه‌گذاری، ورود بانک‌ها به عرصه اقتصاد و توسعه کسب و کار امکان‌پذیر نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت نامناسب برخی اماکن به لحاظ امنیت شغلی، یادآور شد: ساختمان پلاسکو، علا‌الدین و از این جمله دارای مشکلات ایمنی بوده و هستند، با این حال کارگران حاضر به کار در این مجموعه‌ها بوده و هستند زیرا ناچار به تامین معیشت هستند.

وی ادامه داد: کارگران ترجیح می‌دهند جانشان را به خطر بیندازند تا نونشان قطع نشود، در حقیقت رونق کسب و کار، رفع بیکاری و سرمایه‌گذاری باید جهت تامین امنیت شغلی کارگران در اولویت قرار گیرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: رونق اقتصادی کشور در یک کلام تنها راهکار عدم امضای قراردادهای سفید امضا از سوی کارگران است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet