هدر موبایل
1396/04/04 11:09:06
سرویس اقتصادی
عباسی مطرح کرد:

بین المللی شدن کارت های بانکی نیاز غیرقابل انکار اقتصاد/بانک مرکزی اقدام کند

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:در تجمیع کارت های بانک های مختلف نباید حقوق و اعتبار بانک های که در کسب اعتبار و مشتری مداری موفق بوده اند، ضایع شود.
بین المللی شدن کارت های بانکی نیاز غیرقابل انکار اقتصاد/بانک مرکزی اقدام کند عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:در تجمیع کارت های بانک های مختلف نباید حقوق و اعتبار بانک های که در کسب اعتبار و مشتری مداری موفق بوده اند، ضایع شود. https://cdn.icana.ir/d/019/110317.jpg بین,المللی,شدن,کارت,های,بانکی,نیاز,غیرقابل,انکار,اقتصاد/بانک,مرکزی,اقدام,کند Icana

اسدالله عباسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تنوع کارت های بانکی گفت:در حال حاضر در بسیاری از فروشگاه ها کارتخوان های بانکی مربوط به بانک های مختلف است که حتی مشتری گاهی در استفاده از کارتخوان های متنوع، دچار تردید می شوند.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ضرورت تجمیع کارت های بانکی در  یک کارت واحد احساس می شود؛ البته در این راستا باید منافع بانک ها لحاظ شود.

تسهیل در مبادلات اقتصادی با تجمیع کارتهای بانکی متنوع

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود:باید پذیرفت در حال حاضر خدمات بانکی الکترونیکی که از سوی بانک های مختلف ارائه می شود در سطوح مختلف است، بنابراین بطور طبیعی در تجمیع کارت های بانک های مختلف نباید حقوق و اعتبار بانک های که در کسب اعتبار و مشتری مداری موفق بوده اند، ضایع شود.

عباسی تصریح کرد:تجمیع عابربانک های مختلف در یک کارت، باید گام به گام انجام شود بطور مثال ابتدا عابربانک های مربوط به بانک های دولتی تجیمع شود.

وی افزود:در حال حاضر بانک های داخلی در خارج از کشور خدمات بانکی ارائه می دهند بطور مثال در ایام اربعین حسینی علیه السلام، براساس هماهنگی انجام شده در کشور عراق دستگاه های خودپردازی بودند که خدمات ارائه می کردند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت توجه به موضوع کارت اعتباری ارزی بین المللی افزود:با توجه به تعاملات اقتصادی بین المللی ضرورت دارد حداقل با کشورهایی که که از سطح مبادله بالاتر اقتصادی برخوردار هستیم، این امکان به وجود بیاید، که کارت اعتباری بانکی بین المللی تعریف شود تا فعالان اقتصادی و گردشگران بتوانند با سهولت امور بانکی را انجام دهند و در  این راستا باید بانک مرکزی اقدامات لازم را انجام دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet