هدر موبایل
1396/04/04 11:26:38
سرویس استان ها
همتی تاکیدکرد:

عدالت و شفافیت از خصوصیات و روحیات جهادی نمایندگان مجلس دهم است

نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس به عدالت و شفافیت در مصوبات مجلس به بودجه مناطق محروم اشاره کرد و گفت: بحث بودجه نفت برای مناطق محروم از مصوبات خوب مجلس بود که از ۲ درصد به ۳ درصد تبدیل شد که ۱.۵ میلیارد دلار برای روستاها حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان است.
عدالت و شفافیت از خصوصیات و روحیات جهادی نمایندگان مجلس دهم است نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس به عدالت و شفافیت در مصوبات مجلس به بودجه مناطق محروم اشاره کرد و گفت: بحث بودجه نفت برای مناطق محروم از مصوبات خوب مجلس بود که از 2 درصد به 3 درصد تبدیل شد که 1.5 میلیارد دلار برای روستاها حدود 6000 میلیارد تومان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102190645489.jpg عدالت,و,شفافیت,از,خصوصیات,و,روحیات,جهادی,نمایندگان,مجلس,دهم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان مهدیشهر با حضور احمد همتی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری مهدیشهر برگزار گردید

 احمد همتی در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان مهدیشهر به اهمیت روز جهانی قدس اشاره کرد و اظهار داشت: روز قدس روز مظلومیت ملتی است که به ستم از دیار خود رانده شده اند روز جهانی قدس همه می آئیم و میراث حضرت امام را با حضور باشکوه خود ارج می نهیم.

نماینده مردم سمنان ،مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی به بحث مطرح این روزها در خصوص بودجه اشاره نمود و اظهار داشت: در بحث بودجه باید نگاه ملی داشته باشیم. کشور در این سالها چه در بخش های دولتی و غیر دولتی و چه  در فرهنگ عمومی، خوشبختانه به سمتی می رود که هم دستور اسلامی و قرآنی است و هم بر مبنای قانون اساسی پیش می رود و کارها بر اساس برنامه ریزی درست و آنچه که شایسته کشور است انجام شود.

عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه به سابقه انحلال سازمان برنامه و بودجه در سالهای قبل اشاره کرد و اظهار داشت: یک زمانی سازمان برنامه و بودجه کشور منحل و بهانه ای شد که تصمیمات خلق الساعه و بدون کارشناسی و بدون پایه های علمی در کشور شکل بگیرد ولی دیدیم این مسیر خطا بود و کشور را دچار مشکلات متعددی کرد و در حال حاضر این سمت و سو با تاسیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی بودجه تغییر کرده و خواست مردم مبنی بر جایگزینی کار کارشناسی و علمی بر قضایای احساسی غلبه کرده است.

وی به تغییر تفکرات مردم در نوع نگرش به مسائل کلان کشور در ایام انتخابات اشاره کرد و اظهار داشت: حدود 90 درصد مردم در نظر سنجی ایام انتخابات مبنی بر اینکه یارانه ها افزایش پیدا کند یا تورم کنترل شود، به این نتیجه رسیدند که به جای افزایش یارانه تورم کنترل شود.

 احمد همتی تاکید کرد: این یعنی جرقه هایی از اینکه عموم مردم به این نتیجه رسیده اند که به جای فضاسازی و جوسازی بیاییم اساسی کار کنیم و این خواست مردم در انتخابات دولت یازدهم متجلی شد و در انتخابات دولت دوازدهم جالب است که علی رقم بسیاری مشکلات که کماکان وجود دارد باز میبینیم که همین خواسته را داشتند یعنی پیشنهاد یارانه سه برابری را رد کردند و گفتند ما یک برنامه ریزی درست و اساسی می خواهیم.

وی در ادامه یادآور شد: این فرصتی است برای همه ما از مدیران کلان کشور تا مدیران رده پایین تر که از این فرهنگ خوب و مثبتی که در جامعه بوجود آمده به نحو احسنت استفاده کنیم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به بحث آمایش سرزمینی اشاره کرد و اظهار داشت: ما هنوز بعد از 38 سال آمایش سرزمینی نداریم ولی در حال حاظر چند سالی است تلاش میشود تا به یک پایه هایی برسیم.این نداشتن پایه ها و اساس های علمی کشور این یک ضعف عمده ای است که ما دچار آن هستیم و علی رقم اینکه فرهنگ اسلامی ما در خرد ورزی علم گرایی تاکید دارد باز هنوز از این بخش فاصله داریم و باید کلیه برنامه ریزی ها و صحبت های ما پایه و اساس داشته باشد.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی به بحث تصویب بودجه و روحیه جهادی نمایندگان اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث بودجه انصافا روحیه مجلس دهم یک روحیه جهادی است برای اینکه اکثر نماینده های مجلس جز ایثارگران، خانواده شهدا و جانبازان هستند و این روحیه در مجلس نمود دارد و آن را در جاهای مختلف میبینیم.

 همتی در ادامه به عدالت و شفافیت در مصوبات مجلس اشاره کرد و اظهار داشت: عدالت و شفافیت از خصوصیات روحیات جهادی نمایندگان مجلس دهم است که مشاهده می شود مصوباتی که به دنبال عدالت و شفافیت است به سرعت رای می آورد.

همتی در خصوص عدالت و شفافیت در مصوبات مجلس به بودجه مناطق محروم نیز اشاره کرد و گفت: بحث بودجه نفت برای مناطق محروم از مصوبات خوب مجلس بود که از 2 درصد به 3 درصد تبدیل شد که 1.5 میلیارد دلار برای روستاها حدود 6000 میلیارد تومان است.

وی در ادامه گفت: همچنین یک ردیف توسعه متوازن که برای 8 استان در نظر گرفته شد را در کمیسیون بودجه پیشنهاد دادیم که برای کل استان ها در نظر گرفته شود که خوشبختانه مصوب شد و برای همه استان ها مبلغی حدود 80 میلیارد تومان در نظر گرفته شد

نماینده مردم در مجلس در ادامه گفت: شاخص های توزیع بودجه بر مبنای مناطق محروم تنظیم شده تا بر اساس آن توزیع انجام شود که مبلغی حدود 1650 میلیارد تومان در انتهای جلسات کمیسیون تلفیق تصویب شد که در استانهای کشور توزیع شد .

نماینده مردم شهرستانهای سمنان مهدیشهر و سرخه درمجلس  به پروژهای عمرانی شهرستان مهدیشهر اشاره کرد و اظهار داشت: بحث جاده دوآب_مهدیشهر_سمنان و جاده گنداب_ مهدیشهر_آهوان که در جلسه آمایش سرزمینی مطرح شده بسیار مناسب این منطقه است. 

همتی در ادامه گفت: کار کارشناسی برای جاده دوآب که است باید انجام گیرد. این جاده با فاصله هوایی حدود 26 کیلومتر می تواند در کنار آن یک آزاد راه و خط ریلی هم برای دسترسی بهتر ایجاد کرد.

وی در ادامه گفت:این کارها اگر اجرایی شود می تواند کل منطقه را متحول کند و کریدور شمال به جنوب بسیار خوبی را تداعی کند.
عضو فراکسیون اشتغال و توسعه مجلس به جذب سرمایه گذاران در پروژهای منطقه  تاکید کرد و اظهار داشت: کل بودجه شهرستان نسبت به استانی یا نسبت به بودجه  ملی مقدار کمی است و نسبت به بودجه هایی که از طریق جذب سرمایه گذار خواهیم داشت اصلا ناچیز است ما باید تمرکزمان را بر جذب بودجه های ملی و جذب سرمایه گزار  قرار دهیم.

احمد همتی تاکید کرد: همه باید دست به دست هم بدهیم تا شرایط برای جذب سرمایه گذارانی که می توانند دهها برابر این بودجه را بیاورند فراهم گردد که این امر نیاز به دلسوزی و هماهنگی زیادی دارد تا بتوانیم با همکاری یکدیگر سرمایه گذاران را جذب منطقه کنیم و باعث جهشی بلند در رشد منطقه و کشور باشد./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet