هدر موبایل
1396/04/06 11:55:06
سرویس اجتماعی
رحیمی:

نظارت حلقه مفقوده کارنامه شورای شهر چهارم/ شورا در جلوگیری ازاستخدام های بی ضابطه مماشات کرد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از عدم وجود نظارت کافی در شورای چهارم بر عملکرد شهرداری،گفت: شورای شهر چهارم بامماشات با استخدام های خارج از عرف شهرداری برخورد کرد.
نظارت حلقه مفقوده کارنامه شورای شهر چهارم/ شورا در جلوگیری ازاستخدام های بی ضابطه مماشات کرد عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از عدم وجود نظارت کافی در شورای چهارم بر عملکرد شهرداری،گفت: شورای شهر چهارم بامماشات با استخدام های خارج از عرف شهرداری برخورد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg نظارت,حلقه,مفقوده,کارنامه,شورای,شهر,چهارم/,شورا,در,جلوگیری,ازاستخدام,های,بی,ضابطه,مماشات,کرد Icana

علیرضا رحیمی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص استخدام های بی ضابطه در شرکت مترو تهران،گفت: شهرداری باید امانتدار مردم بوده و شفافیت های لازم را در خصوص فعالیت ها برای افکار عمومی ایجاد کند،به ویژه درجذب نیروی انسانی در مترو باید اقدامات برای مردم توضیح داده شود؛ با توجه به اینکه حوزه فعالیت های شهرداری گسترده بوده و دستورالعمل های جذب و استخدام در شهرداری باید با شفافیت به اطلاع عموم مردم برسد.

نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات،اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اطلاع رسانی از رانت، تبعیض و سوء استفاده درجذب نیروی انسانی جلوگیری می کند، افزود: متاسفانه علی رغم اینکه شهرداری مدعی است طبق دستورالعمل های این استخدام ها اجرایی می شود، اما خارج از دستورالعمل ها مسائلی به وجود آمده است که باید روشنگری لازم برای مردم، شورای شهر و مجلس شورای اسلامی انجام شود.

وی تاکید کرد: یکی از موارد مهمی که درحال حاضر ایجاد شائبه کرده  بحث استخدام های مترو و استخدام های دوره گذشته در سازمان آتش نشانی است، البته مهم این است که ضوابط و معیارهای لازم درجلب نیروی انسانی بدون تبعیض مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: اگر قرار است درهرسازمان وابسته به شهرداری به صورت مستقیم استخدام صورت گیرد، جذب نیرو باید به صورت عمومی به اطلاع مردم برسد؛ تا از تضیع حقوق واجدان شرایط حلوگیری شود؛ هرچند که درحال حاضر بخشی از جوانان و افراد واجد شرایط احساس تبعیض و ایجاد شائبه دراستخدام های مترو دارند.

رحیمی با اشاره به اینکه وظیفه مهم شورای شهرجدید ازابهامات در استخدام های مترو باید پرده برداری کند،گفت: باید شفاف سازی های لازم صورت گیرد، بنابراین پیشنهاد می شود که شورای شهر پنجم بررسی و تحقیق از استخدام های شهرداری و همه سازمان های وابسته انجام دهند.

وی گفت: البته اعضای فعلی شورای شهرباید نظارت های خود را دراین خصوص به درستی و بدون مماشات انجام می دادند؛اما طبق بررسی ها مشخص شده که این افراد اطلاعات لازم را نداشتند.

عضومجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه یکی ازعلت های تحقیق و تفحص ازشهرداری بحث عدم کارآمدی سیستم نظارتی شورای شهر چهارم بود، افزود: اگر شورای شهردر نظارت ها موفق عمل  کرد، کارنظارت به مجلس کشانده نمی شود، بنابراین درشورای شهر حلقه مفقوده ای دربعد نظارت وجود دارد که فضا را برای مدیران شهرداری درجهت استخدام های بی ضابطه باز کرده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet