هدر موبایل
1396/04/05 08:03:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی تصریح کرد:

فرار رو به جلوی سعودی‌ها با انتشار خبر بازداشت ایرانیان در مسجدالحرام/احتمال بررسی موضوع اعزام حجاج با توجه به شرایط جدید در عربستان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سعودی ها با حربه های مختلف به دنبال کتمان حمایت از تروریسم است و در این راه تلاش می کند کشورهای دیگر را مقصر جلوه دهد.
فرار رو به جلوی سعودی‌ها با انتشار خبر بازداشت ایرانیان در مسجدالحرام/احتمال بررسی موضوع اعزام حجاج با توجه به شرایط جدید در عربستان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سعودی ها با حربه های مختلف به دنبال کتمان حمایت از تروریسم است و در این راه تلاش می کند کشورهای دیگر را مقصر جلوه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg فرار,رو,به,جلوی,سعودی‌ها,با,انتشار,خبر,بازداشت,ایرانیان,در,مسجدالحرام/احتمال,بررسی,موضوع,اعزام,حجاج,با,توجه,به,شرایط,جدید,در,عربستان Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن انتقاد از رویکرد خصمانه رژیم سعودی علیه ایران گفت: برکسی پوشیده نیست که القاعده ، طالبان ، داعش و ده ها گروه تروریستی دیگر دست پرورده های مدارس دینی وهابی با برنامه های آمریکا هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: رژیم سعودی هویت خود را در ترویج خشونت و تروریسم مطالبه می کند که ما شاهدیم هرجاکه مدارس وهابی عربستان وجود دارد یا افرادی از ملیت های مختلف جذب می شوند ، تروریسم نیز در آن نقاط وجود دارد.

وی با با اشاره به سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی گفت: در کشور کرواسی علی رقم وجود جمعیت قابل توجه مسلمانان هیچ عنصر تروریستی در این کشور وجود نداشته است. زمانی که پیگیر موضوع از آقای بگوویچ ،رئیس مرکزاسلامی کرواسی بیان داشتند که اجازه ندادیم که مدارس وهابی در این کشور تاسیس شود یا اتباع کشورمان جذب آنها شوند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: سعودی ها با حربه های مختلف به دنبال کتمان حمایت از تروریسم است و در این راه تلاش می کند کشورهای دیگر را مقصر جلوه دهد.

وی تصریح کرد: سعودی ها شهروندان کشورمان که برای تجارت یا مناسک حج عمره مفرده به عربستان سفر کرده اند را بازداشت می کنند.

نقوی حسینی ضمن رد شدیدالحن هرگونه مشارکت شهروندان ایرانی در حملات تروریستی علیه عربستان گفت: ایران برای مقابله به مثل با سعودی ها می تواند ده ها شهروند عربستان را می تواند بازداشت کند کما این که شواهدی دال بر حمایت ریاض از حملات تروریستی علیه تهران وجود دارد.

وی تاکید کرد: فرافکنی عربستان نمی تواند جرم پادشاه جنایتکار جنگی و ولیعهدی که حلقه تبهکاران ریاض را تکمیل کرده را پنهان کند.

این نماینده مجلس دهم در رابطه با اعزام حجاج ایرانی به مناسک حج تمتع گفت:  مسئله اعزام حجاج در جلسه ای پیش از وقوع ماجراهای اخیر و با حضور مقامات ذی ربط سازمان حج و زیارت تشکیل و موضوع بررسی شد اما باتوجه به شرایط پیش آمده احتمال دارد کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تمهیدات یا تصمیمات جدیدی اتخاذ نماید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet