هدر موبایل
1396/04/05 13:14:01
سرویس استان ها
قربانی تاکید کرد:

شکاف بین استان های توسعه یافته و کمتر توسعه یافته روز به روز بیشتر می شود

نماینده مردم شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی گفت:خراسان شمالی از اعتبارات توازن و ماده ١٨٠ متضرر شده است.
شکاف بین استان های توسعه یافته و کمتر توسعه یافته روز به روز بیشتر می شود نماینده مردم شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی گفت:خراسان شمالی از اعتبارات توازن و ماده ١٨٠ متضرر شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605109838267697.jpg شکاف,بین,استان,های,توسعه,یافته,و,کمتر,توسعه,یافته,روز,به,روز,بیشتر,می,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛نماینده مردم شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، رازوجرگلان، گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی گفت : خراسان شمالی از اعتبارات توازن و ماده ١٨٠ متضرر شده است .

قربانی افزود: با عنایت به اینکه حدود ٥٠ درصد اعتبارات مناطق کمتر توسعه یافته مربوط به اعتبارات توازن و ماده مذکور بوده و این اعتبارات حدود ٢ سال است که در کشور به صفر رسیده، لذا ما استان های کمتر توسعه یافته، از این محل متضرر می شویم.

 علی قربانی با اعلام این خبر تاکید کرد: از لحاظ درصد، رقم خوبی نسبت به جمعیت روی کاغذ داریم ولی در عمل، اعتبارات عمده ما مربوط به توازن و ماده ١٨٠ می شود و در نتیجه اعتبارات ما به کمتر از نصف تقلیل پیدا می کند و این به ضرر مناطق کمتر توسعه یافته است و شکاف بین استان های توسعه یافته و کمتر توسعه یافته، روز به روز بیشتر می شود.

 وی ظهار امیدواری کردکه با تشکیل فراکسیون مناطق کمتر توسعه یافته در کشور بتوان موضوع اعتبارات توازن را پیگیری کرد و رقم ها را تخصیص داد تا فاصله این مناطق با هم کمتر شود.

 قربانی با بیان اینکه بایستی سهمیه استان ها از صندوق توسعه ملی مشخص شود تا بتوانند از آن سهمیه برای خودشان استفاده کنند، ادامه داد: اما از آنجا که در حال حاضر اعتبارات این بخش به شکل گلوبال است، برخی استان ها که زودتر در جریان قرار می گیرند و یا به دلیل ارتباط قوی که دارند، می توانند زودتر آن را جذب کنند و در نتیجه استان های کمتر توسعه یافته مانند استان ما نمی توانند از این اعتبارات ملی استفاده کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet