ولادت حضرت امام رضا (ع)
1396/04/06 19:39:38
سرویس حوزه ریاست
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس مجلس دومای روسیه:

ایران و روسیه به صورت واقعی با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف شعارهای تبلیغاتی برخی کشورها، ایران و روسیه به صورت واقعی با تروریسم مبارزه می‌کنند.
ایران و روسیه به صورت واقعی با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برخلاف شعارهای تبلیغاتی برخی کشورها، ایران و روسیه به صورت واقعی با تروریسم مبارزه می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201706102775253840.jpg ایران,و,روسیه,به,صورت,واقعی,با,تروریست‌ها,مبارزه,می‌کنند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی امروز (سه شنبه 6 تیر ماه) در دیدار با رئیس مجلس دومای روسیه اظهار داشت: از زحمات شما در اجلاس روسای مجالس اوراسیا تشکر می‌کنم و پیشنهاد شما برای برگزاری این اجلاس در اروپا را مثبت ارزیابی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ما تمایل داریم این اجلاس در سال 2019 در ایران برگزار شود.

وی ادامه داد: روابط ایران و روسیه گرم و دارای ابعاد گوناگونی است و در ملاقات من با پوتین، رئیس جمهور روسیه تأکید کرد که کشورش روابط راهبردی با ایران دارد.

دکتر لاریجانی متذکر شد: در این غوغای تبلیغاتی که برخی کشورها فقط شعار مبارزه با تروریسم سر می‌دهند، ایران و روسیه در مبارزه با تروریسم تجربه مشترک موفقی را دارند که علاوه بر موفقیت در بعد میدانی، در ایجاد راه‌حل سیاسی که در آستانه پیگیری شد، اقدامات مثبتی را انجام دادند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مشکلی که در یمن به وجود آمده بسیار پیچیده شده است و در آنجا یک فاجعه انسانی رخ داده که فکر می‌کنیم سعودی‌ها در قضیه یمن یک اشتباه راهبردی مرتکب شدند و در باتلاق آن گیر کردند.

بر اساس این گزارش ویاچسلاو ولودین رئیس مجلس دومای روسیه نیز در این دیدار گفت: یکی از اولویت‌های نشست روسای مجالس اوراسیا مبارزه با تروریسم است و امیدواریم در آینده کشورهای اروپایی بیشتری خواهان حضور در این اجلاس شوند.

ویاچسلا ولودین بیان کرد: همکاری‌های ایران و روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت بین‌المللی خوب است.

رئیس مجلس دومای روسیه گفت: من از شما به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی دعوت می‌کنم به روسیه تشریف بیاورید.

وی افزود: پارلمان‌های ایران و روسیه باید موضوع مبارزه با تروریسم را همچنان مورد بررسی قرار دهند، همچنین لازم است پارلمان‌های اروپایی و اوراسیایی وضعیت سوریه را درک کنند تا تروریست‌ها جان دوباره‌ای نگیرند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet