هدر موبایل
1396/04/09 11:45:43
سرویس سیاسی
شفیعی:

هژمونی واشنگتن در جهان به چالش کشیده شده است / آمریکا قدرت مانور در آسمان سوریه ندارد

نماینده ادوار مجلس گفت: با بیان این که روسیه نمی خواهد ماجرای حمله به عراق توسط آمریکایی ها تکرار شود ، گفت: کرملین نمی خواهد اجازه دهد که کاخ سفید با هر بهانه ای واهی علیه سوریه وارد عمل شود تا جایی که واشنگتن قدرت مانور در آسمان دمشق ندارد.
هژمونی واشنگتن در جهان به چالش کشیده شده است / آمریکا قدرت مانور در آسمان سوریه ندارد نماینده ادوار مجلس گفت: با بیان این که روسیه نمی خواهد ماجرای حمله به عراق توسط آمریکایی ها تکرار شود ، گفت: کرملین نمی خواهد اجازه دهد که کاخ سفید با هر بهانه ای واهی علیه سوریه وارد عمل شود تا جایی که واشنگتن قدرت مانور در آسمان دمشق ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201604106064517900.jpg هژمونی,واشنگتن,در,جهان,به,چالش,کشیده,شده,است,/,آمریکا,قدرت,مانور,در,آسمان,سوریه,ندارد Icana

نوذرشفیعی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:رفتار پرخاشگرانه آمریکا در جنگ سوریه رویکردی است که تحت تاثیر حکومت ایالات متحده اتخاذ می شود.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با پیش کشیدن ادعای جعلی ترامپ درباره احتمال استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی  گفت: آمریکا اگر حمله نظامی علیه سوریه عملیاتی نماید تصمیم شخص ترامپ به تنهایی نیست و تصمیم هیئت حاکمه واشنگتن است.

وی در ادامه افزود: مراکز تصمیم ساز و مراکز مطالعاتی واشنگتن در نوع رفتار حکومت ایالات متحده تاثیر مهمی دارند تا جایی که آنها را می توان عاملان اصلی حمله آمریکا به سوریه یا لغو فرمان حمله نامید.

شفیعی گفت: شخصیت جنگ طلب دونالدترامپ مسئله ای است که پرخاشگری آمریکا را در موضوعات مختلف تشدید کرده است.

وی تصریح کرد: دلیل رفتار تند را آمریکا در موضوعات خاورمیانه را باید در رفتارهای قدرت های رقیب ایالات متحده جست و جو کرد که موقعیت هژمونی واشنگتن را در جهان به چالش کشیده اند.

توسل آمریکا به اهرم زور

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: آمریکا از تمام اهرم ها و ابزارهای نظامی بر علیه عواملی که قدرت هژمونی آمریکا را به چالش بکشند واکنش نشان می دهد که بارزترین نمود آن را امروز در جنگ سوریه مشاهده می کنیم.

وی تاکید کرد: گروه های تروریستی در جنگ سوریه به نیابت از آمریکا و تحت نظارت مستقیم رژیم سعودی در حال جنگ با دمشق بوده اند اما مساله امروز واشنگتن اینجاست که تروریست ها عملا در حال شکست از ائتلاف متحدین دمشق هستند.

شفیعی گفت: مهره های آمریکا در جنگ سوریه بیش از هرزمان دیگری نیازمند حمایت فیزیکی و حمایت روانی هستند تا فضای تنفسی برای نجات آنها ایجاد شود.

وی در ادامه افزود: ما شاهد ارسال تسلیحات مدرن برای تروریست ها و معارضین هستیم از سوی دیگر مشاهده می کنیم که رجزخوانی های ترامپ با ادعای استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی یا گاردتهاجمی ناوگان آمریکا تشدید شده است.

موضع تند روسیه مقابل واشنگتن

این نماینده ادوار مجلس گفت: ادعای آمریکا درباره برنامه ریزی استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی به طور جدی با چالش در افکارعمومی مواجه شده است تا جایی که سرگئی لاوروف ، وزیرخارجه روسیه با تندترین الفاظ کاخ سفید را به چالش می کشد.

وی با بیان این که روسیه نمی خواهد ماجرای حمله به عراق توسط آمریکایی ها تکرار شود ، گفت: کرملین اجازه نمی دهد که کاخ سفید با هر بهانه ای واهی علیه دمشق وارد عمل شود.

شفیعی گفت: مساله اساسی امروز برای روسیه اینجاست که تروریست های تکفیری فضای تنفس و نجات پیدا نکنند زیرا آنها با تجدید قوا توانایی ایجاد درگیری های جدید دارند.

وی در انتها گفت: نقض حق حاکمیت سوریه توسط آمریکا اقدامی برخلاف قوانین بین المللی است که ائتلاف متحدین دمشق می توانند آن را از لحاظ قانونی به چالش بکشند./

پایان پیام

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet