هدر موبایل
1388/04/08 16:08:00
سرویس سیاسی
کدخدایی خبر داد:

بازشماری 10 درصد آرا در مقابل دوربین‌های صدا و سیما

**سخنگوی شورای نگهبان خبر داد: کار بازشماری ۱۰ درصد آرا هم‌اکنون در استان‌ها و شهرستان‌های گوناگون کشور در مقابل دوربین های صدا و سیما در حال اجراست.

"عباسعلی کدخدایی" با بیان اینکه مهلت پنج روزه تمدید شده برای رسیدگی به شکایات احتمالی دو نامزد انتخابات امروز پایان می‌یابد، افزود: شورای نگهبان در ساعات پایانی روز گذشته (یکشنبه) پیشنهادهای غیرمستقیمی از آقای موسوی مبنی بر بازشماری با روشی خاص دریافت کرد.

کدخدایی اضافه کرد: موسوی همچنین پیشنهادهایی مبنی بر بازشماری در برخی از استان‌ها، بازبینی ته سوش‌های تعرفه‌ها با سریال‌های شناسنامه‌ها و بازبینی خطوط برخی از تعرفه‌ها ارایه کرده بود که شورای نگهبان نیز آن را به صورت تصادفی مورد قبول قرار داد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای نگهبان این پیشنهاد را مثبت تلقی کردند، گفت: مقرر شد مذاکراتی صورت بگیرد که برخی اعضای هیات ویژه با نمایندگانی از آقای موسوی مذاکراتی انجام دادند.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: ادامه این روند به جلسه ساعت 9 امروز موکول شد که متاسفانه بعد از اتمام جلسه،با تعلل‌هایی هم که صورت گرفت، نتیجه روشنی به دست نیامد.

کدخدایی اظهار داشت: شورای نگهبان برای اطمینان بیشتر و جلب اعتماد بیشتر هواداران نامزدها، اعلام کرده بود که حاضر است 10 درصد از صندوق‌ها را به صورت تصادفی بازشماری کنیم که دستور این بازشماری صادر شد.

وی تاکید کرد: کار بازشماری 10 درصد آرا هم‌اکنون در استان‌ها و شهرستان‌های گوناگون کشور در مقابل دوربین های صدا و سیما در حال اجراست که نتایج آن برای اطلاع مردم منتشر خواهد شد.

معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان در پاسخ به این سوال که نتیجه نهایی چه زمان اعلام خواهد شد گفت: این شورا تلاش می‌کند تا پایان وقت اداری امروز دوشنبه نتیجه نهایی انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری را اعلام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet