ایام محرم 1398
1396/04/10 12:10:59
سرویس اجتماعی
سلیمی:

انحراف طرح بیمه سلامت با حذف بیمه‌شدگان /آزمون وسع راه‌کار جبران کسری بودجه سلامت نیست

نماینده مجلس دهم با بیان اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت قادر به پرداخت حق بیمه خود نیستند، گفت: آزمون وسع راه‌کار جبران کسری بودجه حوزه سلامت نیست.
انحراف طرح بیمه سلامت با حذف بیمه‌شدگان /آزمون وسع راه‌کار جبران کسری بودجه سلامت نیست نماینده مجلس دهم با بیان اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت قادر به پرداخت حق بیمه خود نیستند، گفت: آزمون وسع راه‌کار جبران کسری بودجه حوزه سلامت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg انحراف,طرح,بیمه,سلامت,با,حذف,بیمه‌شدگان,/آزمون,وسع,راه‌کار,جبران,کسری,بودجه,سلامت,نیست Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره راه اندازی آزمون وسع برای شناسایی افراد متمول تحت پوشش بیمه سلامت، افزود: انجام آزمون وسع، قابل قبول نخواهد بود زیرا با اهداف اصلی بیمه سلامت مغایرت دارد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت آن است که از ابتدا بیمه سلامت با هدف خدمت به افراد محروم در برخی از نقاط کشور آغاز شد تا حدود 11 میلیون نفر از افراد را تحت پوشش بیمه قرار داده و خدمات رایگان درمانی را به بیماران ارایه کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بدون شک اگر افراد تحت پوشش بیمه سلامت از تمکن مالی برخوردار بودند پیش از این ها، خود را بیمه کرده و خدمات درمانی دریافت می کردند.

وی یادآور شد: در قانون نیز قانونگذار بر این نکته تاکید کرده تا افرادی که در شهرهای کوچک یا مناطق محروم قرار دارند بتوانند از حمیات های بیمه ای برخوردار باشند حال انجام آزمون وسع با روح قانون مغایرت دارد زیرا بدون شک افرادی که تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند قادر به پرداخت سهم حق بیمه خود نخواهند بود.

سلیمی درباره کسری بودجه بیمه سلامت، یادآور شد: از سویی دیگر باید این واقعیت را پذیرفت که با انجام آزمون وسع، نمی توان کسری بودجه بیمه سلامت را جبران کرد و باید دولت برای این کسری اعتبارات، منابع مالی دیگری را درنظر گیرد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: بیمه سلامت افراد زیادی را تحت پوشش قرار داده که انجام آزمون وسع می تواند به اهداف اصلی این بیمه ضربه زده و منجر به از بین رفتن اعتماد عمومی شود زیرا با انجام آزمون وسع، برخی افراد تحت پوشش این بیمه باید 15 تا 100 درصد حق بیمه خود را پرداخت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet