شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/08 18:25:00
سرویس بین الملل
در دیدار لاریجانی با رییس جمهوری الجزایر صورت پذیرفت؛

بررسی راهکارهای افزایش مبادلات اقتصادی ایران و الجزایر

**رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با رییس جمهوری الجزایر در خصوص راهکارهای افزایش مبادلات اقتصادی و مسائل مهم بین المللی گفت و گو کردیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در حاشیه دیدار با بوتفلیقه، رییس جمهوری الجزایر، در جمع خبرنگاران گفت: در این دیدار  علاوه بر رایزنی برای افزایش روابط اقتصادی، در خصوص مسایل مختلف منطقه‌ای مانند عراق، فلسطین، لبنان، افغانستان و مسائلی همچون پرونده هسته‌ای و مباحث مهمی که در صحنه بین المللی مطرح است، بحث شد.

وی افزود: نگاه ما و رییس جمهور الجزایر در بسیاری از این امور مشابه است و لازم است از رییس جمهور و رییس مجلس مردمی الجزایر که در حاشیه کمیته اجرایی بین المجالس اسلامی نهایت کرامت و مهمان نوازی را داشتند، تشکر کنم.

لاریجانی در پاسخ به سوال خبرنگارای مبنی بر اینکه آیا در این دیدار در خصوص تحولات اخیر ایران نیز گفت و گویی صورت پذیرفت، گفت: قاعدتا بین دو کشور دوست و بسیار صمیمی تحولات جاری دو کشور مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه، با توجه به ابراز تمایل طرفین مبنی بر گسترش روابط اقتصادی تاکنون چه زمینه ها و امکاناتی فراهم شده است، گفت: سطح همکاری های دو کشور ایران و الجزایر در موضوعات مختلف سیاسی و بین المللی را بسیار خوب ارزیابی می کنم.

لاریجانی ادامه داد: در زمینه مسائل اقتصادی هم رویکرد جناب بوتفلیقه بسیار مثبت بود و ایشان هم نگاهشان این است که با ایجاد زمینه های لازم در بخش های اجرایی، زمینه های گسترش همکاری های اقتصادی را فراهم کنیم.

وی افزود: در مذاکره با نخست وزیر و دیگر مسئولان الجزایر نیز این موضوع پیگیری خواهد شد.

این گزارش می افزاید : رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر خود به الجزایر با نخست وزیر این کشور دیدار و سپس در مراسم اختتامیه بیست و یکمین نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی شرکت می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet