هدر موبایل
1388/04/08 13:14:00
سرویس سیاسی
با اشاره به حادثه هفتم تیر

باهنر: نظام گردنه‌های سنگین و صعب‌العبوری را از سرگذرانده است

**محمد رضا باهنر، نائب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هفتم تیربهانه ای ‌است تا متذکر شویم که نظام گردنه‌های سنگین و صعب‌العبوری را از سرگذرانده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، وی که ظهر امروز در جمع خانواده‌های شهدای هفتم تیر سخن می‌گفت: ضمن گرامی داشت خدمات ارزنده شهید بهشتی و هفتاد و دو تن از یارانش در به بار نشستن انقلاب اسلامی افزود: این گونه بزرگ داشتها بهانه‌ای است برای این که به خودمان و نسل‌های آینده متذکر شویم که نظام گردنه‌های سنگین و صعب‌العبوری را از سرگذرانده است.

نماینده تهران تصریح کرد: باوجود گذشت سی سال از انقلاب اسلامی امروز مقتدرترین وضعیت در نظام بین‌الملل را جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی افزود: علی‌رغم میل مشرکین قرن بیست و یک زمانی آغاز شد که مهمترین دغدغه‌ مردم دنیا اسلام خواهی و معنویت گرایی شد و جمهوری اسلامی در این شرایط سردمدار و ام قرای جهان اسلام شد.

باهنر خاطرنشان کرد: براین اساس تمامی محاسبات و مراودات بین‌المللی در صحنه جهانی تغییر کرد.

وی با اشاره به واقعه هفتم تیر و بزرگ‌ داشت این روز تاریخی به صورت هر ساله اظهار داشت: این گونه مجالس جدای از این که گرامیداشت و یادآور خاطرات آن روزهاست در عین حال عبرت آمیز نیز هست.

نماینده تهران با اشاره به وقایع روی داده طی ادوار گذشته در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در این مجلس ،داستان‌های بعد از هفتم تیر دیدیم و وقتی انسان به آنها فکر می‌کند روحش به شدت آزرده می‌شود.

وی افزود: در حالی که بعد از حادثه هفتم تیر برخی از مجروحان این حادثه برای آن که مجلس از حد نصاب نیفتد با برانکارد به مجلس آورده شدند تا امور مردم معطل نماند اما در حرکت دیگری که در مجلس ششم روی داد عده ای پروژه خروج از حاکمیت را به اجرا گذاشتند.


وی افزود: این عده می خواستند با استعفای دستجمعی نمایندگان، وزرا و دیگر مسئولان نظام اسلامی را دچار چالش کنند و همان زمان بود که داستان استعفا و تحصن ها در مجلس روی داد.

وی افزود: شهید بهشتی با یک دریا تدبیر متانت و صبر، وقتی روزهای آخر درگیریهای بین خط امام(ره) وخط لیبرالسیم به وجود آمد ،برخی از مخاطبین شهید بهشتی در مسجد با فریاد به شهید بهشتی تشر می‌زدند که شما همه جا فریاد سر می‌دادید حال چرا در مقابل خط لیبرالسیم و انحرافات به وجود آمده سکوت می‌کنید.

باهنر با اشاره به اظهارات شهید بهشتی در آن زمان گفت: ایشان در پاسخ گفتند آن زمان که فریاد می‌زدیم امام(ره) می‌خواست فریاد بزنیم و امروز دستور امام (ره) سکوت است، سکوت است، سکوت.

وی افزود: امروز هم هستند کسی که می گویند مظلوم بهشتی ،اما هر کدام یک برداشتی را دارند. جمله‌ای را که فکر می‌کنند بدردشان می‌خورد می‌آورند.

باهنر با اشاره به حوادث پس از اعلام نتایج انتخابات اظهار داشت: متاسفانه اتفاقاتی که افتاد اوج شیرینی و اقتدار نظام جمهوری اسلامی بود که با عصبانیت و ناآگاهی برخی به کام ملت تلخ شد.

نایب رییس مجلس به اظهارات مقام معظم رهبری در مورد انتخابات اشاره کرد و افزود: معظم له تاکید داشتند که انتخابات با رای بالا برگزار شود، رییس جمهور با رای بالا انتخاب شود و وحدت ملی هم حفظ شود.

نماینده تهران گفت: دو تا موضوع اول اتفاق افتاد و سومی را برخی با کج فهمی و ناراحتی شیرینی آن را به کام ملت تلخ کردند .

وی با اشاره به اظهارات مقام معظم رهبری اظهار داشت:مقام معظم رهبری تکلیف را روشن کردند و واژه تملق را استفاده کردند و گفتند من تملق ملت را می‌گویم.

نماینده تهران تاکید کرد: این حماسه را همه ملت ایران به وجود آوردند و رییس جمهور خودشان را انتخاب کردند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین تکلیف جریانات سیاسی را روشن کردند و از شورای نگهبان خواستند تا در بررسی شکایات نامزدهای معترض فرصت دوباره ای به آنها اختصاص یابد.

نایب رییس مجلس در ادامه به اعتراضات نامزدهای انتخابات پس از اعلام نتایج اشاره کرد و گفت: ظرف هفته قبل مذاکرات و اقدامات خوبی برای رفع ابهامات و مشکلات به وجود آمده صورت گرفت و مسیر خوبی هم طی شد و یک گروه شش نفره مامور شدند تا در قالب یک هیات با تک تک نامزدها صحبت کنند.

وی افزود: جالب است که نامزدهای معترض در جلسات تک نفره به اقدامات صورت گرفته ابراز رضایت می‌کردند اما روز گذشته شاهد بودیم که باز هم بیانیه‌ای معترضانه ای صادر کردند و وقتی سئوال کردیم که منظورشان از این کار چیست ؟گفتند درخواست ما این است که به شکایات ما به شرط ابطال انتخابات رسیدگی شود.

وی تصریح کرد: این موضوع هم یکی از نقاط حساس است و یک سری هزینه‌ها هم برای نظام به همراه داشت که یکی از آنها این است که یک سری از انفاس مسلمین خونشان به زمین ریخته شد .

وی با بیان این که دورانی که نظام در آن قرار دارد دوران" امداد و نجات "است اظهار داشت: یک عده با تبلیغاتی که به راه انداختند ذهن مردم را "مشوه "کردند و باید تلاش شود تا واقعیت‌ها بر مردم آشکار شود این که گفته شود نظام اسلامی امانت دار نیست این هزینه بسیار سنگینی برای نظام به همراه دارد.

نایب رییس مجلس تصریح کرد: حکومت اسلامی پایه‌هایش در بین مردم و بردوش افکار عمومی استوار است. اما فتنه‌هایی که این روزها به پا شد از آن مسائلی است که هزینه آن از کشتن انسان‌ها سنگین‌تر است.

وی با اشاره به وقایع اخیر خاطرنشان کرد: سر این گونه گردنه‌هاست که تعهد، ایمان و  ولایت مداری مشخص می‌شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet