شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1388/04/08 19:02:00
سرویس کمیسیون ها
در کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت

تجربه هند در توانمند سازی زنان تشریح شد

**تجربه هند در توانمند سازی زنان کمیته فرعی تحقق عدالت در سلامت در آسیا مجمع تشریح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، کمیته فرعی اجلاس روسای مجالس کشورهای آسیایی عصر روز دوشنبه با تشکیل جلسه عمومی موضوع برابری در سلامت در همه سیاست‌ها را بررسی کرد. این جلسه که هدایت آن با دکتر حسین جزایری مدیر کل منطقه آسیایی جنوب شرق سازمان جهانی بهداشت بود، دکتر میرایی چاترجی تجربه هند در توانمند سازی زنان را تشریح کرد.

چاترجی در سخنانش با اشاره به این مطلب که مشارکت زنان در زندگی اجتماعی بسیار بالا رفته است گفت: باید ظرفیت سازی انجام گیرد. مهارت‌های جدید باید به زنان آموخته شود و صدای آنان باید شنیده شود چه در پارلمان و چه در جهات دیگر .

چاترجی با اشاره به پیشرفت‌های ایران گفت: سه سال پیش در ایران به دلیل این که سطح سواد بانوان بالا رفته شگفت‌زده شدیم. همچنین مشارکت زنان در زندگی اجتماعی هم بسیار بالا رفته است.

وی با اشاره به وضعیت کشورش در توانمندسازی زنان ضمن بیان این مطلب که در سریلانکا جنبش خوبی صورت گرفته است گفت: زنان طلیعه دار حقوق بشر هستند.

وی تصریح کرد: ما مدیون نهانا گاندی هستیم که در خصوص نقش زنان فعالیت بسیاری را انجام داده است.

چاترجی تصریح کرد: مجالس و دولت‌ها می‌توانند کمک‌های زیادی انجام دهد، جوامع محلی نیز باید از جوامع مختلف اطلاعات داشته باشند.

میرایی چاترجی گفت: سازماندهی پایدار اقتصادی نیز بسیار مهم است و به زنها احساس قدرت می‌دهد. در سریلانکا بسیاری از زنان هستند که دارای دستاوردهای فراوانی هستند.

وی ضمن بیان این مطلب که به رسمیت شناختن زنها بسیار مهم است گفت: ما سعی می‌کنیم به زنان فقیر کمک کنیم.

چاترجی با اشاره به اینکه زنان در ساختار اجتماعی هند نامرئی هستند، گفت: باید بر روی سلامت زنان سرمایه‌گذاری کنیم. هر چند که بحران مالی جهانی در اقتصاد هند تاثیر منفی گذاشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet