شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/04/11 10:25:32
سرویس استان ها
احمد همتی:

اقدامات خوبی در راستای اصلاح تقسیم بودجه انجام شده است

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس،گفت:شاهد افزایش ۹۰ درصدی بودجه عمرانی استان در سال جاری هستیم که امیدواریم تخصیص این میزان بسیار بیشتر از سال گذشته باشد تا شاهد تغییرات اساسی باشیم.
اقدامات خوبی در راستای اصلاح تقسیم بودجه انجام شده است نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس،گفت:شاهد افزایش ۹۰ درصدی بودجه عمرانی استان در سال جاری هستیم که امیدواریم تخصیص این میزان بسیار بیشتر از سال گذشته باشد تا شاهد تغییرات اساسی باشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201703102276916146.jpg اقدامات,خوبی,در,راستای,اصلاح,تقسیم,بودجه,انجام,شده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛احمد همتی درکمیته برنامه‌ریزی شهرستان سمنان درخصوص بودجه و سرشماری حوزه انتخابیه خود،گفت:توزیع بودجه استان متأسفانه از سال‌های قبل عادلانه نیست؛اما اقدامات خوبی در راستای اصلاح تقسیم بودجه انجام شده است.

وی افزود:شاهد افزایش ۹۰ درصدی بودجه عمرانی استان در سال جاری هستیم که امیدواریم تخصیص این میزان بسیار بیشتر از سال گذشته باشد تا سرجمع شاهد تغییرات اساسی باشیم اما نکته اساسی این است که در تقسیم بودجه استانی برای شهرستان‌های مختلف مشکلاتی وجود دارد و این از سال‌های قبل وجود داشته که کمتر به آن توجه شده است.

نماینده مردم شهرستان های سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس تاکید کرد:در سال جاری جلسات کارشناسی فراوانی داشته‌ایم که حداقل مسئولان متوجه اشکالات بشوند و بخشی از آن طی سال جاری برطرف شده و بخشی دیگر در سال‌های آتی با محاسبات دقیق‌تر و کارهای کارشناسی برطرف خواهد شد.

همتی با بیان اینکه صحبتمان این است که باید نگاهمان به شهرستان‌ هایی که ارزش‌افزوده بیشتری دارند، ازجمله مرکز استان، بیشتر شود یعنی اگر این بخش از آن جدا می‌شود، از جای دیگر تعادل ایجاد شود تا حق‌ و حقوقی از مرکز استان ضایع نشود،ادامه داد:از سوی دیگر ۱.۵ میلیارد دلار برای روستاها در نظر گرفته‌شده که کلیات آن تصویب‌شده و حدود شش هزار میلیارد تومان اعتبار را شامل می‌شود که در این مقوله نیز روستاهای سمنان کمتر از سایر نقاط استان هستند.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد:از سوی دیگر 3 درصد درآمدهای نفتی نیز شامل مرکز استان سمنان نمی‌شود و همچنین شاخص‌های این محاسبات نیز به ضرر سمنان است؛لذا این چند فاکتور باعث شده که ما پیگیر این امر باشیم و خوشبختانه مسئولان نیز آن را پذیرفته‌اند؛چراکه بسیاری از این موارد جدید است و به موارد بودجه‌ای افزوده‌شده است لیکن اگر این موارد را سرجمع حساب کنیم، باید مقداری برای تحقق عدالت در محاسبات روش‌های جدید اتخاذ شود که خیلی از آن‌سوی بام نیفتیم و بی‌عدالتی در قبال مرکز استان رخ ندهد.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه در بحث سرشماری تناقضاتی بود که ما به‌اتفاق مدیران کل برنامه ‌و بودجه و فرماندار سمنان به بررسی آن‌ها پرداختیم ،مطرح کرد:در این نشست‌ها رئیس آمار کشور را نیز قانع کرده‌ایم که این سرشماری باید بازنگری شود که ظرف چند ماه دیگر این بازنگری صورت خواهد گرفت هر نظری که کمک می‌کند تا در این بازنگری اعداد و ارقام واقعی‌تر باشند، از سوی مدیران دستگاه‌های دولتی بیان شود تا در آن بازنگری اعدادی عنوان شود که ما در برنامه‌های بعدی دچار مشکل نشویم.این مقوله که در حال بحث بر روی آن هستیم درصد بسیار کمی است همین درصد کم را نیز ما حساس هستیم که عدالت درباره آن رعایت شود.

همتی گفت:بودجه‌های اصلی ما جای دیگری است یعنی بودجه ملی که باید آن را از بودجه استانی تفکیک کرد، در این زمینه باید تعاملی بین دستگاه‌های اجرایی شهرستان سمنان باشد تا بتوانیم پیگیر این اعتبارات باشیم هر جا ما همکاری داشته‌ایم، نتایج خوبی را گرفته‌ایم.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس  با اشاره به اینکه در شرایطی که هنوز آثار برخی تحریم‌ها وجود دارد تفاوت پرداخت‌ها و حقوقمان بالغ‌ بر ۲۸درصد افزایش داشته است،تاکید کرد:علی‌رغم اینکه ما در این حوزه و در دولت نهم ۱۷درصد کاهش این حقوق حقیقی را شاهد بودیم، تورم نیز از بالای ۴۰درصد به زیر ۱۰ درصد کاهش‌یافته و ثبات بازار ارز در این سال‌ها رخ داد که پایه‌های توسعه کشور در سه چهار سال اخیر، به‌خوبی چیده شد؛این در شرایطی بود که ما در 3 سال اخیر درگیر این موضوع بودیم که با دنیا تکلیفمان را مشخص کنیم؛چراکه روابط تقریباً به صفر رسیده بود و صادرات نفتی به سمت صفر در پیش می‌رفت در این شرایط اما به چنین وضعیت خوبی در کشور رسیده‌ایم که غالب شاخص‌ها به سمت مثبت شدن درحرکت هستند.

وی افزود:در بودجه سال۹۶ نیز برخی شاخص‌ها که باید به سمت آن‌ها حرکت کنیم خوشبختانه رخ‌داده است،نخست اینکه نوسازی مدارس که یکی از چالش‌های امروز کشور ما است که واقعاً در شان نظام و مردم ما نیست، در بخش آموزش‌وپرورش به این مقوله حدود 3میلیارد دلار اختصاص خواهد یافت و امیدواریم برخلاف سال۹۵، تخصیص‌ها در سال جاری بیشتر باشد کما اینکه افزایش آن نیز قابل‌توجه است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود:در بخش نفت هم 2 درصد درآمدهای مناطق محروم به 3 درصد افزایش‌یافته که این نیز می‌تواند کمک کند تا این مناطق به سمت ایجاد عدالت در کشور بروند؛از سوی دیگر مستمری بهزیستی و کمیته امداد در بودجه ۹۶، 3 برابر شده است که در طول تاریخ انقلاب شاید بی‌نظیر باشد،همچنین بخشودگی مالیاتی حقوق کارکنان نیز به2میلیون تومان افزایش یافت که درگذشته یک‌میلیون و ۳۰۰هزار تومان بود و ... که مجموع این‌ها نشان می‌دهد اتفاقات خوبی در بودجه سال جاری رخ‌داده است.

عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه دیگر بخشی که در بودجه ۹۶ به‌خوبی گنجانده‌شده، مقوله تفاوت بازنشسته‌های دولتی است که مصوب آن ۱۰درصد شد یعنی بازنشستگان قدیم و جدید تا سقف ۱۰ درصد می‌توانند تفاوت داشته باشند، تاکید کرد:این امر نیز خوشبختانه توانست به‌خوبی در بودجه گنجانده شود؛هرچند این امر نیز دچار چالش‌هایی بود که قطعاً با برخی تغییرات در مصوبات بعدی مجلس خواهد بود که به آن عدالتی که شایسته نظام است، دست‌یابیم.

نماینده مردم سمنان مهدیشهر و سرخه در مجلس تصریح کرد:افزایش حقوق بازنشستگان پیش از موعد که شامل افرادی بودند که بنا به پیشنهاد دولت وقت ،بازنشسته شدند، دو تا سه سال نیز حقوق کامل دریافت کردند اما یک‌باره برگشتند به حقوق بر مبنای ۲۵روز که برخی مشکلات را برای آن‌ها و خانواده‌ هایشان پیش آورد و این مقوله نیز در بودجه۹۶ مصوب و مورد تائید شورای نگهبان قرار گفت که این‌ها به حقوق کامل خودشان بازگردند،چنین مصوباتی همچنین در حواشی بودجه فراوان هستند و هدف آن‌ها عدالت در اقتصاد کشور است که امیدواریم ثمره آن را شاهد باشیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet