ایام محرم 1398
1396/04/11 12:01:04
سرویس اجتماعی
حضرتی خبر داد:

پاکسازی آب شرب پایتخت از نیترات و آلودگی زیست‌محیطی/ سد لتیان منشأ آلودگی آب تهران

عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: هرچند پیش از این گزارش‌های از آلودگی زیست‌محیطی و میزان نیترات آب شرب پایتخت ارایه شد اما ارزیابی‌ های علمی نشان از کیفیت آب شرب دارد.
پاکسازی آب شرب پایتخت از نیترات و آلودگی زیست‌محیطی/ سد لتیان منشأ آلودگی آب تهران عضو مجمع نمایندگان تهران گفت: هرچند پیش از این گزارش‌های از آلودگی زیست‌محیطی و میزان نیترات آب شرب پایتخت ارایه شد اما ارزیابی‌ های علمی نشان از کیفیت آب شرب دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607107777910230.jpg پاکسازی,آب,شرب,پایتخت,از,نیترات,و,آلودگی,زیست‌محیطی/,سد,لتیان,منشأ,آلودگی,آب,تهران Icana

الیاس حضرتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص کیفیت آب شرب تهران، گفت: بر اساس مذاکرات با کارشناسان متعدد مراکز علمی و اجرایی آب شرب تهران در حال حاضر از جمله آب‌های سالم کشور است و مباحثی که در رابطه با حجم نیترات داخل آب گفته شده، اثبات نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه پیش از این گزارش‌هایی از افزایش میزان نیترات داخل آب تهران وجود ارایه شد، گفته شده که این میزان نیترات به دلیل وجود آلودگی‌ آب در سد لتیان و آلودگی زیست محیطی آب‌های سطحی بوده است.

وی تاکید کرد: بعد از ارایه این گزارش‌ها اقدامات و بررسی‌های علمی و دقیق انجام گرفته است، به نوعی که هم‌اکنون هیچ نگرانی در این مورد وجود ندارد و کیفیت آب شرب پایتخت بسیار خوب است.

عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دغدغه ها مرتفع شده و نگرانی در این خصوص وجود ندارد، کما اینکه دستگاه‌های اجرایی متعدد چون وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب و محیط‌زیست نیز پس از انجام ارزیابی‌هایی دقیق، کیفیت مناسب آب شرب را تایید کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور نیز با بیان اینکه کیفیت آب شرب تهران همواره یکی از دغدغه ها بوده است، اقدامات صورت گرفته از سوی وزارت نیرو و سایر دستگاههای مربوطه برای سلامت آب شرب تهران را کارآمد و موثر ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با کارهای انجام شده، امروز این اطمینان وجود دارد که آب شرب سالم در اختیار مردم تهران قرار دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet