هدر موبایل
1396/04/11 11:55:06
سرویس استان ها
فولادگر:

صنایع اصفهان هزینه مصرف آب را به صورت واقعی و با قیمت تمام شده پرداخت کنند

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: اگر سهم حقابه دار به او داده شود نیازی به انتقال آب از منابع جدید به اصفهان نیست.
صنایع اصفهان هزینه مصرف آب را به صورت واقعی و با قیمت تمام شده پرداخت کنند نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: اگر سهم حقابه دار به او داده شود نیازی به انتقال آب از منابع جدید به اصفهان نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/42734.jpg صنایع,اصفهان,هزینه,مصرف,آب,را,به,صورت,واقعی,و,با,قیمت,تمام,شده,پرداخت,کنند Icana

حمیدرضا فولادگر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکل کم آبی در اصفهان در فصل گرما گفت: در بخش کشاورزی در مناطق غربی اصفهان ،باغات و مزارعی که در این منطقه واقع شده اند به طور محدود از آب  بهره می برند و در نهایت جریان آب تا سال زراعی آینده در آبان ماه قطع می شود و از همین اکنون تاکیدما به مسئولان این است که به نحوی منابع آب را مدیریت کنند که برای سال زراعی آینده کشاورزان آب داشته باشند تا با مشکل مواجه نشویم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اکثر کشاورزان در منطقه دارای حقآبه هستند، افزود: عدل ، انصاف و قانون اولویت را به حقآبه می دهد و زمانی که حقابه دار وجود دارد،مصارف دیگر از جمله مصارف بالادستی، پایین دستی و بخش صنعت را باید کنترل کرد.

فولادگر با اشاره به اینکه آب شرب و آشامیدنی همیشه اولویت دارد و باید در مصرف آن نیز صرفه جویی کرد، تصریح کرد: در ارتباط با مصارف دیگر نیز باید اولویت حقابه دار را در نظر گرفت.

وی درخصوص انتقال آب به اصفهان نیز خاطرنشان کرد: اگر سهم حقابه دار به او داده شود؛اصلا نیازی به انتقال آب جدید نیست،اما متاسفانه به قدری سهم حقابه دار را به مصارف دیگر اختصاص دادند که مجبور هستند برای تامین کسری، پروژه انتقال آب را انجام دهند اما باید گفت که پروژه های انتقال آب در کل کشور به این دلیل اجرا می شود که نتوانسته اند حق حقابه دار را به او بدهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: اگر حق حقابه دار را بدهند هیچ پروژه انتقال آبی از جمله بهشت آباد و کوهرنگ لازم نیست،اما از آنجاکه دولت بسیار بیشتر از حق حقابه دار  را به استان ها و شهرها و مصارف دیگر اختصاص داده است،می خواهند با پروژه انتقال آب آن  را جبران کنند که اگر اینگونه است باید هرچه سریع تر این پروژه تکمیل شود،درحالی که در حال حاضر قسمت سد پروژه کوهرنگ باقی مانده و تنها تونل باز شده است اما تا زمانی که سد نباشد آب هدر رفته و بهره وری لازم را ندارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین در خصوص سهم صنعت از آب در اصفهان گفت: ذوب آهن از ابتدا به صورت قانونی سهمیه ای از بخشی از آب داشته است،اما برای مصارف دیگر حداقل صنایع باید پول آبی که استفاده می کنند را به صورت حقیقی پرداخت کنند تا از محل آن خسارت عدم کشت کشاورزان تامین شود.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این که در حال حاضر شرکت آب با چه فرمولی این موضوع را محاسبه و لحاظ می کند مطلع نیستیم؛اما ذوب آهن اصفهان در سد زاینده رود حقی داشته و زمان احداث این سد، یکی از مصارف تامین آب ذوب آهن بوده است؛اما صنایع استان از جمله ذوب آهن و فولاد مبارکه باید طرح های بهینه سازی مصرف و بازیافت آب داشته باشند و این پول را به صورت واقعی و با قیمت تمام شده پرداخت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet