هدر موبایل
1396/04/11 16:44:48
سرویس اجتماعی
هاشمی زائی مطرح کرد:

کاشت سبزیجات با طعم فاضلاب پایتخت‌نشینان/ تداوم آبیاری غیرقانونی مزارع تهران در سایه سکوت سازمان‌ محیط‌زیست

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب هنوز رفع نشده است، گفت: مدیریت این موضوع نیازمند عزم جدی دستگاه های مسئول است.
کاشت سبزیجات با طعم فاضلاب پایتخت‌نشینان/ تداوم آبیاری غیرقانونی مزارع تهران در سایه سکوت سازمان‌ محیط‌زیست عضو مجمع نمایندگان استان تهران با انتقاد از اینکه معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب هنوز رفع نشده است، گفت: مدیریت این موضوع نیازمند عزم جدی دستگاه های مسئول است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101780159768.jpg کاشت,سبزیجات,با,طعم,فاضلاب,پایتخت‌نشینان/,تداوم,آبیاری,غیرقانونی,مزارع,تهران,در,سایه,سکوت,سازمان‌,محیط‌زیست Icana

عبدالرضا هاشم زائی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب با بیان اینکه این معضل هنوز وجود داشته و رفع نشده است، گفت: متاسفانه بخشی از مزارع جنوب تهران با فاضلاب آبیاری می شود این در حالی است که با سلامت شهروندان ارتباط مستقیم داشته و بعد از چندین سال هنوز کنترل و مدیریت نشده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با برخی اظهارت مبنی بر کنترل  آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب، افزود: چنین اظهاراتی صحت نداشته و تنها در حد شعار است زیرا هنوز شاهد آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب تصفیه نشده هستیم.

وی با انتقاد از بی توجهی نسبت به تکمیل شبکه تصفیه خانه فاضلاب تهران، گفت: متاسفانه سودجویان از این فرصت استفاده کرده و مزارع خود را با فاضلاب رها شده آبیاری می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه حل معضل آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب نیازمند عزم جدی دستگاه های مسئول است، تصریح کرد: سازمان حفاظت محیط زیست باید مانند نیروهای نظامی از قدرت بیشتری برای برخورد با متخلفان برخوردار شود.

هاشم زائی ادامه داد: اگر این دستگاه از قدرت بیشتری برخوردار شود به راحتی می تواند از اقدامات سودجویانه، نفوذ فاضلاب به منابع آب زیرزمینی و مزارع کشاورزی جنوب تهران جلوگیری کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سازمان حفاظت محیط زیست، مجلس و وزارت بهداشت و درمان باید به موضوع آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب ورودی جدی داشته باشند، تصریح کرد: به طور قطع قوه قضائیه و دادستان به عنوان مدعی العموم می توانند به این موضوع ورود کنند زیرا جرمی مشهود است.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، ادامه داد: این مساله باید به عنوان موضوعی مهم در اولویت رسیدگی قرار گیرد و با عزم جدی در جهت رفع آن اقدام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet