پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/04/08 19:19:00
سرویس کمیسیون ها

نیکنام: تجربه کمیته امداد امام خمینی(ره) را در اختیار دنیا می گذاریم

**تجربیات کمیته امداد امام خمینی(ره) در جلسه عمومی کمیته فرعی مجمع مجالس آسیایی تشریح شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمد حسین نیکنام تجربیات کمیته امداد امام خمینی(ره) را تشریح کرد و قدمت آن را از زمان تشکیل جمهوری اسلامی دانست.

وی گفت: معتقدم که می‌توانیم تجربیات ارزشمند و بسیار موفق این بنیاد را به عنوان مدلی موفق برای کل دنیا مطرح کرده و با کار بیشتر و انجام مطالعات جدی‌تر در زمینه سلامت و عدالت در آن، تجربیات خود را در اختیار دیگران بگذاریم.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر کبیر انقلاب مبنی بر این که حمایت از انسان‌های محروم یکی از وظایف دینی ما است گفت: حمایت از انسان‌های محروم جزء اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

نیکنام افزود: کمیته امداد تحت نظارت رهبر انقلاب است و این موضوع نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی اهمیت زیادی برای کمک به مردم محروم قائل است.

وی تصریح کرد: بزرگترین هدف جمهوری اسلامی ایران ریشه کن کردن فقر و برطرف کردن نیازهای مردم نیازمند است.

نیکنام تصریح کرد: این کمیته نهادی انقلابی است و به دنبال منفعت نیست و عام‌المنفعه است. پول این کمیته از طریق مردم، موسسات و سازمان‌ها تامین می شود.

وی با اشاره به خدمات رسانی کمیته امداد گفت: اصلی‌ترین برنامه این بنیاد، کمک به مردم و امداد رسانی است و خدمات رسانی آن در زمینه‌های اشتغال، ازدواج، خانواده‌های تک والدی است.

نیکنام با اشاره به این مطلب که تا آخر سال 2008 میلادی 5/8 میلیون نیازمند کمک دریافت کرده‌اند، گفت: مدد جویان کمیته امداد استان‌ها صددر صد و روستاها نود درصد تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet