هدر موبایل
1396/04/13 11:23:32
سرویس استان ها
محمدیان تاکیدکرد:

لزوم تامین تجهیزات لازم برای اصلاح شبکه آب رسانی رامهرمز/ دولت به تقویت برق پایدار در گرمای طاقت فرسای خوزستان توجه کند

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس خواستار توجه ویژه دولت به استان خوزستان با توجه به گرمای طاقت فرسای این استان شد.
لزوم تامین تجهیزات لازم برای اصلاح شبکه آب رسانی رامهرمز/ دولت به تقویت برق پایدار در گرمای طاقت فرسای خوزستان توجه کند نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس خواستار توجه ویژه دولت به استان خوزستان با توجه به گرمای طاقت فرسای این استان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201608108222350087.jpg لزوم,تامین,تجهیزات,لازم,برای,اصلاح,شبکه,آب,رسانی,رامهرمز/,دولت,به,تقویت,برق,پایدار,در,گرمای,طاقت,فرسای,خوزستان,توجه,کند Icana

اقبال محمدیان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مشکلات کم آبی در استان خوزستان گفت:با توجه به شرایط گرمای بی سابقه در استان طی چندین سال اخیر در استان مردم بسیاری از شهرستان های استان گرمای بالای ۵۰ درجه را تجربه می کنند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی افزود: در این گرمای طاقت فرسا، انتظاری که برای توجه به این شرایط داریم کاملا دو طرفه است؛به این معنا که از طرفی انتظار داریم که دولت به موضوع تقویت برق پایدار در استان توجه داشته باشد و مردم نیز در مصرف برق صرفه جویی کنند تا مشکلی در استان پیش نیاید.

وی خاطرنشان کرد: علاوه بر این موضوع مهم تری که وجود دارد این است که از دولت انتظار داریم نسبت به تامین آب شرب شهر و روستا اقدام کند.

محمدیان با بیان اینکه بسیاری از روستاهای رامهرمز  و رامشیر با مشکل کمبود آب مواجه هستند،افزود:در حال حاضر وضعیت بعضی از این روستاها به گونه ای است که ۲۰ روز است آب آشامیدنی ندارند و با دردسرهای فراوان و از طریق تانکر به بعضی از آنها آبرسانی می شود.

وی تاکید کرد: از وزارت نیرو انتظار داریم که تجهیزات انتقال آب از جمله لوله های مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم آب را به روستاها انتقال دهیم چراکه آب وجود دارد اما وسیله انتقال آب وجود ندارد.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: اکثر شبکه های آب روستایی و شهری در رامهرمز و رامشیر فرسوده هستند که موجب هدررفت آب می شود به طوری که برابر با آمار منتشر شده در رامهرمز روزانه از گردش ۵۵ هزار مترمکعبی بیش از ۱۵ هزارمترمکعب آب به درون زمین می رود؛از این رو از وزارت نیرو انتظار داریم که لوله های انتقال آب را به صورت امانی در اختیار سازمان آب شهرستان قرار دهد،چراکه نیروهای این سازمان آمادگی دارند این لوله ها را جایگزین کنند که این کار نیازمند اعتبار زیادی نیست.

دبیرمجمع نمایندگان استان خوزستان تصریح کرد: باید به صورت ضربتی این مشکل را حل کرد؛چراکه آب به عنوان مایه حیات و زندگی در گرمای طاقت فرسای تابستان در خوزستان نیاز ضروری و جدی مردم است؛از این رو از وزارت نیرو می خواهیم که دستور ویژه دهد تا با در اختیار گذاشتن تجهیزات لازم، شبکه آبرسانی این شهرستان اصلاح شود./

 پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet