هدر موبایل
1396/04/13 08:38:21
سرویس اقتصادی
مقدسی:

اعتراض کارگران هپکو در قبال بدعهدی مالک جدید / دولت و سهام‌دار جدید به تعهدات خود عمل کنند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمل نکردن سهام‌دار جدید هپکو به تعهدات خود و طولانی شدن روند واگذاری سهام باعث اعتراض کارکنان این شرکت شد، گفت: بزودی با برگزاری جلساتی مشکلات این شرکت را حل می‌کنیم.
اعتراض کارگران هپکو در قبال بدعهدی مالک جدید / دولت و سهام‌دار جدید به تعهدات خود عمل کنند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عمل نکردن سهام‌دار جدید هپکو به تعهدات خود و طولانی شدن روند واگذاری سهام باعث اعتراض کارکنان این شرکت شد، گفت: بزودی با برگزاری جلساتی مشکلات این شرکت را حل می‌کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107905379181.jpg اعتراض,کارگران,هپکو,در,قبال,بدعهدی,مالک,جدید,/,دولت,و,سهام‌دار,جدید,به,تعهدات,خود,عمل,کنند Icana

سیدمهدی مقدسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره دلایل اعتراض کارکنان شرکت هپکو، گفت: شرکت هپکو در دوره گذشته به فردی واگذار شد که با عدم عمل به تعهدات خود باعث بروز برخی مشکلات شده بود و این سهام دار استراتژی مناسبی را برای اداره شرکت نداشته است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتراضاتی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، کارکنان شرکت هپکو و مسئولین استانی به وزیر اقتصاد و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولین خصوصی سازی شد که چرا خریدار جدید شرکت هپکو به تعهدات خود عمل نمی‌کند، اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی بعد از بررسی‌های لازم با تایید اعتراض معترضین با برگزاری مزایده چند مرحله‌ای سهام عمده این شرکت را به شخص جدیدی واگذار کرد.

وی با تاکید بر اینکه سهام دار جدید تعهداتی به کارکنان شرکت هپکو دارد، بیان کرد: با توجه به طول کشیدن فرآیند قانونی واگذاری، کارگران این شرکت معوقات و حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و انتظار دارند که خریدار جدید هرچه سریع‌تر به تعهدات خود عمل کنند.

مقدسی با اشاره به اینکه دولت اخیرا در جهت تقویت شرکت‌های تولید کننده ماشین‌آلات راهسازی یک مصوبه برای ترک تشریفات ارائه کرده است که شامل حال شرکت هپکو نیز می‌شود، افزود: بعد از جلسه با رئیس سازمان خصوصی‌سازی به ایشان تاکید کردم جلسه‌ای را با قید فوریت برگزار کنند تا تعهدات دولت و خریدار را پیگیری کنند و از همه مهم‌تر حقوق معوقه کارگران شرکت هپکو را زودتر پرداخت کنند.

نماینده مردم ساوه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بزودی جلسه‌ای پیرامون مشکلات شرکت هپکو با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و سهام‌دار جدید شرکت هپکو برگزار می‌شود، تصریح کرد: مطالباتی کارگران که قرار بود تا خردادماه سال جاری پرداخت می‌شد تا کنون پرداخت نشده است، دولت و سهام‌دار جدید هرچه سریع‌تر به تعهدات خود عمل کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: اگر سهام‌دار جدید حقوق و معوقات کارگران شرکت هپکو را پرداخت کند در بخش‌های مختلف حمایت همه جانبه‌ای از او خواهیم داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet