خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1396/04/16 13:27:07
سرویس اقتصادی
محمدیان:

فروش اوراق حق تقدم مسکن در بازار در گیر و دار دلالی/هزینه‌های‌گزاف و سودبالای تسهیلات مردم را صاحب خانه نمی کند

عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه فروش اوراق حق تقدم مسکن در بازار درگیر دلالی شده است، گفت: دولت باید بازار سیاه فروش اوراق مسکن را ساماندهی کند.
فروش اوراق حق تقدم مسکن در بازار در گیر و دار دلالی/هزینه‌های‌گزاف و سودبالای تسهیلات مردم را صاحب خانه نمی کند عضو کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه فروش اوراق حق تقدم مسکن در بازار درگیر دلالی شده است، گفت: دولت باید بازار سیاه فروش اوراق مسکن را ساماندهی کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101922860952.jpg فروش,اوراق,حق,تقدم,مسکن,در,بازار,در,گیر,و,دار,دلالی/هزینه‌های‌گزاف,و,سودبالای,تسهیلات,مردم,را,صاحب,خانه,نمی,کند Icana

اقبال محمدیان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از هزینه های گزافی که برای خرید اوراق حق تقدم مسکن از سوی مردم پرداخت می شود، گفت: دولت باید در سیاست های خانه دار کردن مردم تجدیدنظر کند، زیرا تسهیلات دهی با نرخ سود بالا یا خرید اوراق گران مردم را صاحب خانه نمی کند.

نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فروش اوراق حق تقدم مسکن در بازار درگیر دلالی شده است، افزود: متاسفانه فروش این اوراق به قیمت های سلیقه ای بازار سیاهی ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه کاهش نرخ اوراق حق تقدم مسکن می تواند رونق بازار را منجر شود، تصریح کرد: ورود دولت برای ساماندهی نرخ اوراق حق تقدم مسکن در راستای کاهش قیمت آن می تواند دلالی ها رخ داده در این بازار را از بین برده و به ثبات نسبی قیمت ها در بخش مسکن کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید سیاست ها کم هزینه برای خانه دار کردن مردم در پیش بگیرد، افزود: وزارت راه و شهرسازی به ویژه بانک مسکن به عنوان متولی تسهیلات دهی در حوزه خانه دار شدن مردم باید همسو با توان مالی مردم نسبت به ارایه وام با سود کم اقدام کند.

تعامل دولت و مجلس برای ساماندهی وضعیت تسهیلات دهی بانک ها در حوزه مسکن

محمدیان با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید در تعاملی مشترک نسبت به حل مشکلات پیش روی مردم برای اخذ تسهیلات مسکن ورود کنند، گفت: تسهیلات گران نمی تواند علاج خانه دار شدن مردم باشد.

وی با بیان اینکه راهکار تسهیلات دهی در بخش مسکن نسخه ای برای خانه دار کردن اقشار کم درامد و ضعیف جامعه بوده است، افزود: زمانی که نرخ سود این تسهیلات یا اوراق آن گران باشد به طور حتم نمی تواند برای اقشار هدف مفید واقع شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: کمیسیون عمران مجلس در نشستی با مسئولان وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن موضوع کاهش نرخ اوراق حق تقدم مسکن را پیگیری می کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet