هدر موبایل
1396/04/16 09:38:45
سرویس اجتماعی
سلیمی:

زیان مالی وزارت بهداشت با اعمال تعرفه 5 درصدی پزشکی / کاهش 25 درصدی تعرفه‌های بیهوشی نگران کننده است

نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر اینکه تعرفه ۵ درصدی پزشکی وزارت بهداشت را متضرر خواهد کرد، گفت: کاهش ۲۵ درصدی تعرفه‌های بیهوشی نگران کننده است که باید وزارت بهداشت وارد عمل شود.
زیان مالی وزارت بهداشت با اعمال تعرفه 5 درصدی پزشکی / کاهش 25 درصدی تعرفه‌های بیهوشی نگران کننده است نماینده مردم سمیرم در مجلس با تاکید بر اینکه تعرفه 5 درصدی پزشکی وزارت بهداشت را متضرر خواهد کرد، گفت: کاهش 25 درصدی تعرفه‌های بیهوشی نگران کننده است که باید وزارت بهداشت وارد عمل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104442930067.jpg زیان,مالی,وزارت,بهداشت,با,اعمال,تعرفه,5,درصدی,پزشکی,/,کاهش,25,درصدی,تعرفه‌های,بیهوشی,نگران,کننده,است Icana

اصغر سلیمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره برخی اعتراض ها نسبت به افزایش 5 درصدی تعرفه های پزشکی، افزود: واقعیت آن است که هرسال با مشکل تعیین تکلیف تعرفه ها درگیر هستیم درحالی که باید تعرفه ها قبل از پایان سال تعیین تکلیف شود تا با تاخیر سه الی چهار ماه در اعلام ان مواجه نشویم.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به نظر می رسد با توجه به تورم های موجود در فضای جامعه، باید تعرفه های حوزه سلامت نیز به همین میزان افزایش یابد که بر این اساس لازم است که این افزایش به 10 تا 15 درصد افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به مشکلات بیمه تامین اجتماعی و خدمات درمانی و بدهی آنها به مراکز درمانی تحقق تعرفه 15 درصدی برای آنها مقدور نیست اما از طرفی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا پزشکان نیز لطمه نخورند.

سلیمی تاکید کرد: افزایش 5 درصدی تعرفه ها راضی کننده نیست اما درهر حال باید دولت سازوکاری بیندیشند تا پزشکان نیز با توجه به تورم در کشور، از چنین افزایش تعرفه ای آسیب نبینند.

وی درباره اعتراض انجمن بیهوشی نسبت به کاهش 25 درصدی تعرفه ها، یادآور شد: بدون شک این موضوع مشکلاتی را در جامعه پدید می آورد زیرا بار سنگین مسئولیت ها بر دوش پزشکان بیهوشی قرار دارد که بی توجهی به اعتراض های آنها می تواند برای حوزه سلامت مشکل آفرین باشد.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، گفت: دولت باید نسبت به تعرفه های پزشکی تجدیدنظری کند تا اعتراض جامعه پزشکی در این زمینه کاهش یابد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet