هدر موبایل
1396/04/13 15:17:40
سرویس اقتصادی
/کمبود آب؛ از بحران زیست‌محیطی تا موضوع امنیتی/

نعمتی: بسیاری از تالاب های کشور دچار مشکلات جدی هستند/ خواب سنگین وزارت نیرو در بحران آب

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بحران آب درجهان را جدی دانست و گفت: نگاه نقطه ای و پازلی از مشکلات جدی کشور درباره بحران آب است.
نعمتی: بسیاری از تالاب های کشور دچار مشکلات جدی هستند/ خواب سنگین وزارت نیرو در بحران آب نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، بحران آب درجهان را جدی دانست و گفت: نگاه نقطه ای و پازلی از مشکلات جدی کشور درباره بحران آب است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702106860607895.jpg نعمتی:,بسیاری,از,تالاب,های,کشور,دچار,مشکلات,جدی,هستند/,خواب,سنگین,وزارت,نیرو,در,بحران,آب Icana

بهروز نعمتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،درباره بحران آب و مشکلاتی که از این موضوع در جهان به وجود آمده ، اظهار داشت: وزارت نیرو به عنوان متولی آب کشور متاسفانه خواب است.

وی با بیان اینکه بحران کنونی آب در کشور ما یک روزه، یک هفته و یکساله به وجود نیامده است، اظهار داشت: این موضوع سال های متمادی مطرح بوده اما مسئولان تصمیمی برای حل آن نگرفته اند و این بحران نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از نقاط جهان وجود داشته و باید به سمت حل آن حرکت کنیم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بحران آب با سمینار و همایش حل نمی شود، خاطر نشان کرد: باید برای حل آن در زمینه های فرهنگی مانند الگوی مصرف و تغییر استفاده از آب ها برای کشاورزی، بصورت سنتی فکری کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از سدهای کشور بدون مطالعه دقیق و کارشناسی در گذشته احداث شدند که باید درباره آنها بازنگری هایی صورت گیرد، تصریح کرد: بسیاری از تالاب های ما دچار مشکلات جدی هستند و حتی با برخی از کشورهای همسایه تعاملات خوبی صورت نگرفته که می توان به تالاب هامون در سیستان و بلوچستان اشاره کرد که خشک شده و باید به اینگونه موارد نیز بصورت جدی پرداخت.

عضو هیات رییسه مجلس درباره برنامه های آینده جهت حل بحران آب در داخل کشور نیز اظهار داشت: باید مدیریت جامع آب انجام شود، ولی متاسفانه امروز فقط بصورت نقطه ای و پازلی به موضوع بحران آب نگاه می کنیم که متاسفانه یکی از مشکلات جدی کشور است.

وی ادامه داد: باید مدیریت منطقی وجود داشته باشد تا همه مردم ما از نعمت هایی که در داخل کشور است، برای عمران و آبادانی کشور بهره مند شوند.

نماینده مردم تهران همچنین تاکید کرد که باید مسئولان وزارت نیرو از خواب بیدار شوند و تصریح کرد: مسئولان باید چشمانشان را بازکنند و آسیب های ایجاد شده را ببینند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet