هدر موبایل
1396/04/14 08:58:56
سرویس استان ها
ساری:

جلوگیری از بحران آب در کشور سیاست ها و نگرش های جدیدی را می طلبد

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس با بیان اینکه در صورت عدم توجه به مسئله کمبود و مشکلات آبی این موضوع می تواند به بحران آب و مسائل امنیتی تبدیل شود، گفت: باید سیاست های جدید و نگرش های تازه ای برای مقوله جلوگیری از تنش و بحران آب دیده شود.
جلوگیری از بحران آب در کشور سیاست ها و نگرش های جدیدی را می طلبد نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس با بیان اینکه در صورت عدم توجه به مسئله کمبود و مشکلات آبی این موضوع می تواند به بحران آب و مسائل امنیتی تبدیل شود، گفت: باید سیاست های جدید و نگرش های تازه ای برای مقوله جلوگیری از تنش و بحران آب دیده شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606101207398972.jpg جلوگیری,از,بحران,آب,در,کشور,سیاست,ها,و,نگرش,های,جدیدی,را,می,طلبد Icana

علی ساری در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در "خصوص مشکلات کمبود آب در برخی استان ها و طرح برخی مطالب مبنی بر امنیتی شدن این موضوع"، اظهار داشت: سدسازی کشورهای همسایه  در مرزهای شرقی و شمال غربی کشور مشکلات فراوانی را برای مردم استان ها و شهرهای مرزی بوجود آورده که قابل توجه است و باید برای برطرف کردن آنها اقدامات اساسی و فوری صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه درصورت عدم توجه به مسئله کمبود و مشکلات آبی این موضوع می تواند به بحران آب و مسائل امنیتی تبدیل شود، تصریح کرد: برخی کشورهای همسایه بدون توجه به حق و حقوق دیگران اقدام به سدسازی های فراوان در مسیر رودخانه ها کرده اند که مردم شهرهای مرزی را با مشکلات جدی مواجه ساخته که می تواند این امر به بحران تبدیل شود.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:باید مسئولان امر در بحث بین المللی این موضوع مهم ورود پیدا کرده و نسبت به برطرف کردن مشکلات اقدامات جدی و موثری انجام دهند تا این موضوع باعث بوجود آمدن بحران برای کشورمان نشود.

وی با اشاره به اینکه قطعی آب به صورت مقطعی و بحران آب که منجر به مسائل امنیتی می شود موضوعات جداگانه ای است که باید نسبت به آنها توجه داشت، افزود: قطعی آب به خاطر سوءمدیریت و عدم هماهنگی و همکاری برخی دستگاه های اجرایی بوجود می آید که در برخی شهرها مانند اهواز به دلیل گرمای فراوان و بروز مشکل برای ایستگاه های برق بوده است.

ساری با بیان اینکه روابط بین دستگاه های اجرایی و استانی می تواند جلوی بروز بحران آب را در کشور بگیرد و باید هماهنگی لازم برای این امر تدارک دیده شود، تاکید کرد: باید سیاست های جدید و نگرش های تازه ای برای مقوله جلوگیری از تنش و بحران آب دیده شود.

وی با اشاره به اینکه بحث های اقلیمی و استان های همجوار که شاهد خشکسالی هستند و گرمای زیادی دارند با مشکلات جدی در بحث بحران آب و یا امنیتی شدن این موضوع مواجه هستند، افزود: باید برای مقابله با بحران آب و امنیتی و مسئله ساز شدن آنها با جدیت ورود کرد و با دقت مورد بررسی قرار بگیرد.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس به مسئله تالاب ها و خشک شدن تالاب های استان خوزستان اشاره کرد که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد و از طریق روابط بین الملل این موضوع بررسی شود،تصریح کرد: اینکه مشکل آب تبدیل به بحران و مسئله شود بسیار جدی است و باید نگاه جدی تری نسبت به این موضوع صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet