هدر موبایل
1396/04/14 13:59:13
سرویس اقتصادی
سردار عبداللهی در گفت‌وگوی اختصاصی با خانه ملت:

پیشرفت فیزیکی 94درصدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس/آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای حفاری سالانه 30کیلومترمترو

فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از ۹۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با تکمیل همه فازهای این پالایشگاه خودکفایی بنزین و صادرات آن از سر گرفته می شود.
پیشرفت فیزیکی 94درصدی پالایشگاه ستاره خلیج فارس/آمادگی قرارگاه خاتم الانبیاء برای حفاری سالانه 30کیلومترمترو فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، با بیان اینکه پالایشگاه ستاره خلیج فارس بیش از 94 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: با تکمیل همه فازهای این پالایشگاه خودکفایی بنزین و صادرات آن از سر گرفته می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707102127646205.jpg پیشرفت,فیزیکی,,94درصدی,پالایشگاه,ستاره,خلیج,فارس/آمادگی,قرارگاه,خاتم,الانبیاء,برای,حفاری,سالانه,30کیلومترمترو Icana

سردار عبادالله عبداللهی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به آخرین وضعیت پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: فاز اول ستاره خلیج فارس از سوی رئیس جمهور افتتاح و در حال حاضر روزانه در مجموع 22 میلیون لیتر فراورده تولید می کند که از این میزان 10تا 12 میلیون لیتر آن بنزین با اکتان 96 به بالا است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، از فعالیت در فازهای دو و سه پالایشگاه خلیج فارس خبر داد و افزود: اکنون در این دو فاز به شدت مشغول کار هستیم تا طبق وعده قبلی بتوانیم تا پایان سال با شرط تامین منابع مالی این دو فاز را تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.

سردار عبداللهی ادامه داد:طبق برنامه ریزی با تامین به موقع مالی، کل پالایشگاه با ظرفیت پالایش 360 هزار بشکه میعانات گازی در روز به عنوان سومین پالایشگاه کشور و با ظرفیت تولید 60 میلیون لیتر فراورده که 7 میلیون لیتر آن را بنزین شامل می شود فعال است.

خودکفایی در تولید بنزین

وی با بیان اینکه امروز در بحث تولید بنزین به خودکفایی رسیده ایم، گفت: اگر چنانچه تا پایان سال 96 تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس طبق وعده داده شده صورت بگیرد علاوه بر خودکفایی به صادرات بنزین هم می رسیم.

فرماندهی قرارگاه خاتم الانبیاء با تاکید بر اینکه در حال حاضر پالایشگاه ستاره خلیج فارس در تمام فازها بیش از 94 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: تکمیل 6 درصد باقی مانده این پالایشگاه منوط به تامین مالی از سوی دولت است.

وی ادامه داد: در خصوص تامین منابع مالی تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس پیشنهاد ما به رئیس جمهور و وزیر نفت این است که اگر در بحث مالی مشکل داریم سه یا 4 ماه پول خوراکی که به پالایشگاه می دهند را با تاخیر دریافت کنند تا ما از این محل بتوانیم تمام فازهای پالایشگاه را تکمیل کنیم.

سردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم3406757/5/2017 11:32:07 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/07/201707103250346919_Thum.jpgسردار عبداللهی فرمانده قرارگاه خاتم

سردار عبداللهی

 

حفاری سالانه 30 کیلومتر مترو از سوی قرارگاه خاتم الانبیاء

سردار عبداللهی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اقدامات انجام شده از سوی قرارگاه خاتم در خصوص توسعه مترو، گفت: در سال 95 کل تونل هایی که از سوی قرارگاه خاتم انجام شده 65 کیلومتر بوده که از این میزان درصد بالایی به مترو اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کشور بحث چگونگی توسعه مترو است، افزود: توسعه خطوط مترو در کلانشهرها از اهمیت ویژه ای برخوردار است، از این رو اقدامات خوبی از سوی قرارگاه خاتم در این باره صورت گرفته است.

سردار عبداللهی ادامه داد: مترو مشهد قبل سال جاری و خط 7 مترو  تهران نیز به طول 22 کیلومتر با تلاش های قرارگاه خاتم و تعامل با شهرداری به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد: ساخت تونل مترو قم به 11 کیلومتر اکنون به پایان رسیده و مترو شیراز و تبریز هم در دست ساخت است.

فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء یادآور شد: طبق برنامه ریزی های انجام شده اگر چنانچه دولت بتواند تامین مالی لازم را انجام دهد قرارگاه خاتم می تواند سالانه 30 کیلومتر حفاری مترو داشته باشد.

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet