هدر موبایل
1396/04/16 11:49:33
سرویس اجتماعی
رضایی:

سودآوری مواد مخدر راه مقابله با قاچاق را مسدودمی کند/نفوذبه ساختارهای حاکمیتی گذرگاه ورود قاچاق

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سود بالای مواد مخدرمقابله با قاچاق را غیرممکن می کند،گفت: بدون نفوذ به ساختارهای حاکمیتی هیچ کالای قاچاقی را نمی توان به کشور وارد کرد.
سودآوری مواد مخدر راه مقابله با قاچاق را مسدودمی کند/نفوذبه ساختارهای حاکمیتی گذرگاه ورود قاچاق نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه سود بالای مواد مخدرمقابله با قاچاق را غیرممکن می کند،گفت: بدون نفوذ به ساختارهای حاکمیتی هیچ کالای قاچاقی را نمی توان به کشور وارد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100363995307.jpg سودآوری,مواد,مخدر,راه,مقابله,با,قاچاق,را,مسدودمی,کند/نفوذبه,ساختارهای,حاکمیتی,گذرگاه,ورود,قاچاق Icana

مسعودرضایی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص سیاست های  مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گفت: مبارزه با قاچاق به راحتی امکان پذیر نیست، زیرا این معضل درطول یک شب و یا چند روز به وجود نیامده که به راحتی بتوان با آن مقابله کرد، بلکه مبارزه با قاچاق و جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد؛ البته دربرخی شرایط با توجه به سیاست های حاکمیتی میزان قاچاق درهرحوزه ای ازجمله مواد مخدر و درمقاطع مختلف تغییرکرده  است.

نماینده مردم شیراز درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه افزایش قاچاق درهمه بخش ها ازجمله مواد مخدر با شرایط نامناسب اقتصادی ارتباط دارد، افزود: به طورحتم با وجود اقتصاد پویا وسالم می توان میزان قاچاق را درکشورکاهش داد، زیرا حوزه مواد مخدر سودبسیار بالایی داشته و دراین شرایط است که نمی توان با قاچاق مواد مخدر مبارزه کرد؛ بنابراین باید با اتخاذ راهکاری از سودآوری مواد مخدرجلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه میزان سودآوری مواد مخدر بسیار بالا است، تصریح کرد: به عنوان مثال درمقطعی ماده مخدر تریاک درمرز ایران و پاکستان هرکیلو 70 هزار تومان به فروش می رسید، اما این ماده مخدر در تهران درهمان زمان به میزان 600 هزارتومان فروخته می شد؛ یعنی 530 هزار تومان میزان سود یک کیلوگرم تریاک بود، بنابراین چنین سودی هرانسانی را وسوسه برای استفاده و توزیع مواد مخدر کند.

رضایی با اشاره به اینکه کاهش سودآوری مواد مخدر راه مبارزه با قاچاق و جلوگیری ازورود آن به کشور را آسان تر می کند، گفت: درشرایطی که میزان سودآوری مواد مخدر پایین است دیگر نیازی به مبارزه و حتی شهادت افراد برای مقابله با قاچاق نیست، زیرا کشته و اعدام افراد با هدف مقابله با قاچاق چالش ها و آسیب های اجتماعی بسیاری را به وجود می آورد؛ بنابراین زیان استفاده از مواد مخدر چند برابر سودآوری آن است؛ از این رو بدون سود هیچ فردی خواهان استفاده و توزیع مواد مخدر درجامعه نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه هر فرد معتادی برای افزایش معاملات درحوزه مواد مخدر تعداد بسیاری را در دام اعتیاد اسیرمی کند، افزود: بارها دیده شده که افراد معتاد دیگران را نیز وارد دام اعتیاد می کنند تنها به این دلیل اینکه درآمد هنگفتی را از این بخش کسب کند، زیرا اکثر افراد معتاد توزیع کننده، فروشنده و مصرف کننده هستند؛ بنابراین اگرشرایط اقتصادی درجامعه بهبود پیدا کرده ومیزان بیکاری کاهش پیدا کند؛ به طور قطع میزان قاچاق درحوزه مواد مخدرنیز کاهش پیدا می کند.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه قاچاق از راه های مختلفی ازجمله ورود به ساختارهای حکومتی و رابطه های شخصی انجام می شود،تصریح کرد: به طورحتم بدون نفوذ به دستگاه های دولتی و بی رابط نمی توان کالای قاچاق ازجمله مواد مخدررا به کشور وارد کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،  رییس مجلس با بیان اینکه مبارزه با مواد مخدر سنتی و جدید نیاز به اراده منسجم بین المللی دارد،گفت:  این اراده را در حال حاضر نمی بینیم. همسایه ما محل تولید فراوان مواد مخدر است و در گفت و گو با مسئولان این کشور آنها نیز اظهار نگرانی می کنند و معتقدند تروریست ها از منابع فروش مواد مخدر استفاده می کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet