هدر موبایل
1396/04/16 11:14:49
سرویس اجتماعی
همتی:

نرخ رشد جمعیت به سمت منفی شدن/ متوسط بعد خانوار پایین تر از 4 نفر است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به اینکه نرخ رشد جمعیت به سمت منفی شدن پیش می رود، گفت: بر اساس آخرین سرشماری ها متوسط بعد خانوار پایین تر از ۴ نفر است.
نرخ رشد جمعیت به سمت منفی شدن/ متوسط بعد خانوار پایین تر از 4 نفر است سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت به اینکه نرخ رشد جمعیت به سمت منفی شدن پیش می رود، گفت: بر اساس آخرین سرشماری ها متوسط بعد خانوار پایین تر از 4 نفر است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101018708906.jpg نرخ,رشد,جمعیت,به,سمت,منفی,شدن/,متوسط,بعد,خانوار,پایین,تر,از,4,نفر,است Icana

احمد همتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه رشد جمعیت کشور طی سال های اخیر کاهش پیدا کرده است، گفت: کاهش جمعیت بیش از پیش بینی هایی است که در گذشته انجام شده است؛ به طور قطع کاهش جمعیت منجر به افزایش تعداد سالمندان خواهد شد این در حالی است که اگر جمعیت سالمند کشور از حد استاندارد فراتر رود مشکلات اجتماعی، اقتصادی و امنیتی  را برای کشور به همراه دارد.

عدم رشد و توسعه اقتصادی و همچنین پیری جمعیت پیامد کاهش جمعیت

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه عدم رشد و توسعه اقتصادی و همچنین پیری جمعیت پیامد کاهش جمعیت است، افزود: با کاهش جمعیت، جمعیت جوان و فعال کشور کاهش و جمعیت سالمند افزایش می یابد که این موضوع تهدیدی جدی برای کشور محسوب می شود بنابراین لازم است رشد جمعیت به حد متعادلی برسد تا طی سال های آینده تعادل لازم میان  جمعیت جوان و فعال کشور برقرار شود.

وی با بیان اینکه اقداماتی در جهت افزایش جمعیت انجام شده است، گفت: مصوباتی نیز در این زمینه داشته ایم؛ البته مهمترین راهکار موثر برای افزایش جمعیت این است که وضعیت اقتصادی کشور بهبود و مشکلات سد راه تولید و اشتغال رفع شود تا قدرت خرید مردم که طی چند سال اخیر تا حدودی کاهش پیدا کرده است ترمیم شود؛ انتظار می رود با این اقدام بتوان بخشی از مشکل جمعیتی کشور را رفع کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه ب برای افزایش جمعیت کشورت باید فرهنگ سازی مناسب از سوی رسانه ها انجام شود، ادامه داد: رسانه ها باید با تولید برنامه های مناسب خطر کاهش جمعیت جوان کشور را اطلاع رسانی کنند.

جمعیت سالمند کشور باید امکانات و زیرساخت های لازم فراهم شود

همتی با بیان اینکه برای جمعیت سالمند کشور باید امکانات و زیرساخت های لازم فراهم شود، تصریح کرد: توجه به مسائل بهداشتی، حمایتی، درمانی و تفریحی سالمندان باید در برنامه ریزی ها مد نظر قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با یادآوری سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و هشدار کارشناسان به رشد منفی جمعیت، تغییرات جزئی در روند رشد جمعیت به وجود آمد و رشد جمعیت تا حدودی مثبت شد اما در حد مطلوب نبود.

بخشی از مشکلات سد راه جمعیت اقتصادی و بخشی فرهنگی است

وی با بیان اینکه بخشی از مشکلات سد راه جمعیت اقتصادی و بخشی فرهنگی است، یادآور شد: اگر موضوعاتی مانند کاهش قدرت خرید مردم و مشکلات اقتصادی طی برنامه ششم اصلاح شود انتظار می رود سیاستگذاری و بحث جمعیتی بتواند نتیجه بهتری داشته باشد.

تمایل خانواده های ایرانی به تک فرزندی و دو فرزندی/ وضعیت اقتصادی و قدرت خرید مردم اصلاح نشود توفیقی در زمینه افزایش جمعیت حاصل نمی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با یادآوری تمایل خانواده های ایرانی به تک فرزندی و دو فرزندی با بیان اینکه این مشکل فرهنگی است، تصریح کرد: خانواده ها با فرزندانی روبرو هستند که خواسته ها و نیازهای آنها نسبت به بچه های نسل قدیم بیشتر بوده البته برخی از این نیازها منطقی و برخی غیرمنطقی است؛ به این جهت امیدواریم فرهنگ سازی مناسبی در این زمینه انجام شود تا خانواده ها به سمت فرزندآوری بیشتر روی بیاورند؛ البته تا وضعیت اقتصادی و قدرت خرید مردم اصلاح نشود توفیقی در زمینه افزایش جمعیت حاصل نمی شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با هشدار نسبت به اینکه نرخ رشد جمعیت به سمت منفی شدن پیش می رود، گفت: بر اساس آخرین سرشماری ها متوسط بعد خانوار از 4 نفر پایین تر بوده و تمایل جمعیت به رشد منفی افزایش یافته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet