خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1388/04/09 10:14:00
سرویس صحن
در جلسه علنی امروز مجلس صورت گرفت

تعیین مدت خدمت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی

**با تصویب مجلس شورای اسلامی مدت خدمت مشمولان زیر دیپلم ۲۴ ماه، دیپلم ۲۲ ماه، فوق دیپلم ۲۰ ماه، کارشناسی ۱۸ ماه، کارشناسی ارشد ۱۶ ماه و دکترا ۱۴ ماه تعیین شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز سه شنبه به ادامه بررسی جزییات طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 1363 پرداختند.

براساس ماده 4 این طرح که در جلسه گذشته مجلس مراعی گذاشته شده بود و در جلسه امروز با تغییراتی تصویب شد، مدت خدمت دوره ضرورت بیست و چهار ماه است و در صورتی که مشمولان مازاد و یا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند ستاد کل با کسب اجازه از فرماندهی کل آن را به کمتر یا بیشتر از مدت دوره ضرورت تغییر می‌دهد.

همچنین براساس این مصوبه دوره خدمت ضرورت برای مشمولان دارای دیپلم 2 ماه، فوق دیپلم 4 ماه، کارشناسی 6 ماه، کارشناسی ارشد 8 ماه و دکترا 10 ماه از مدت بیست و چهار ماه کم می‌شود.

لازم به ذکر است باتوجه به ابهام پیش‌ آمده درباره تداخل مصوبه امروز مجلس و قانون پیشین خدمت وظیفه و تخفیف‌هایی که بر مبنای نظر فرمانده کل قوا اعمال می‌شد، نمایندگان تبصره‌ای به طرح اصلاح موادی از قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 1363 افزودند.

براین اساس، مقرر شد کاهش مدت دوره خدمت ضرورت برای مشمولان دارای مدارک تحصیلی در مقاطع مختلف نافی معافیت‌های ستاد کل یا اجازه فرماندهی کل نمی‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet