ایام محرم 1398
1396/04/16 11:16:36
سرویس اجتماعی
محجوب:

دو سوم فاضلاب تهران به حال خود رها شده است/ تداوم آبیاری مزارع با فاضلاب بدون تکمیل شبکه فاضلاب

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه دو سوم فاضلاب تهران به حال خود رها شده است، گفت: تا زمانی که شبکه فاضلاب تهران تکمیل نشود خطر آبیاری مزارع با فاضلاب همچنان وجود دارد.
دو سوم فاضلاب تهران به حال خود رها شده است/ تداوم آبیاری مزارع با فاضلاب بدون تکمیل شبکه فاضلاب عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه دو سوم فاضلاب تهران به حال خود رها شده است، گفت: تا زمانی که شبکه فاضلاب تهران تکمیل نشود خطر آبیاری مزارع با فاضلاب همچنان وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg دو,سوم,فاضلاب,تهران,به,حال,خود,رها,شده,است/,,تداوم,آبیاری,مزارع,با,فاضلاب,,بدون,تکمیل,شبکه,فاضلاب Icana

علیرضا محجوب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اینکه شبکه فاضلاب تهران هنوز تکمیل نشده و دو سوم آن به حال خود رها شده است، گفت: فاضلاب رها شده سرشار از رادیم و مواد شدید سرطان زا است؛ متاسفانه در سال 94،  1200 هکتار برنج با فاضلاب آبیاری و در بازار تهران فروخته شد البته در سال زراعی گذشته خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی به خوبی توانست متخلفان را شناسایی و این موضوع را مدیریت کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در واقع زمانی که مزارع با آب سنگینی که سرشار و مملو از ضایعات است آبیاری می شود مواد سنگین حاصل از آن در محصول نفوذ و استفاده از چنین محصولاتی به شدت خطرناک است.

عملکرد موثر وزارت جهاد کشاورزی برای کاهش آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب

محجوب عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در تلاش برای کاهش آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب را مثبت ارزیابی کرد و گفت: هر چند این موضوع به طول کامل مدیریت نشده اما تلاش های صورت گرفته از سوی این دستگاه قابل قدردانی است زیرا به خوبی توانسته‌ این موضوع را بدون همکاری سازمان محیط زیست مدیریت کند به گونه ای که در حال حاضر برای آبیاری مزارع از آب سالم استفاده می شود.

ذرت دامی با فاضلاب آبیاری می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در حال حاضر ذرت دامی با فاضلاب آبیاری می شود و ممکن است مواد سنگین در شیر و گوشت حیوان رسوب و از این طریق به انسان انتقال یابد، تصریح کرد: از سویی ممکن است افراد سودجویی ذرت دامی را در قالب ذرت خوراکی به مردم عرضه و سلامت آنها را در معرض تهدید قرار دهند بنابراین می توان گفت خطر استفاده از آب های نامتعارف و فاضلاب همچنان وجود داشته و رفع نشده است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که تصفیه خانه های فاضلاب در تهران تکمیل نشده و آب فاضلاب صفر نشود خطر آبیاری مزارع با فاضلاب همچنان وجود داشته و رفع نمی شود.

سازمان حفاظت محیط زیست عملکرد مناسبی برای جلوگیری از آبیاری مزارع جنوب تهران با فاضلاب نداشته است

محجوب با انتقاد از اینکه سازمان حفاظت محیط زیست عملکرد مناسبی برای جلوگیری از آبیاری مزارع تهران با فاضلاب نداشته است، تصریح کرد: متاسفانه شاهد فعالیت قابل ملاحظه ای از سوی این دستگاه نیستیم، در این رابطه وزارت جهاد کشاورزی متولی کشاورزی و اراضی است نه سیاست های زیست محیطی از این رو لازم است سازمان حفاظت محیط زیست به این موضوع ورود و بر موضوع آبیاری مزارع با فاضلاب نظارت بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم،  یادآور شد: لازم است همکاری مناسبی میان دستگاه ها انجام شود تا برای مقاصد کشاورزی به هیچ وجه از آب های نامتعارف استفاده نشود.

لزوم تشدید نظارت شهرداری، شرکت آب و فاضلاب استان تهران و وزارت نیرو بر نحوه آبیاری مزارع جنوب تهران

عضو مجمع نمایندگان استان تهران بر لزوم تشدید نظارت شهرداری، شرکت آب و فاضلاب استان تهران و وزارت نیرو بر نحوه آبیاری مزارع جنوب تهران تاکید کرد و ادامه داد: این دستگاه ها وظیفه دارند آب سالم موردنیاز کشاورزان را تامین و تلاش موثری برای تصفیه آب‌های غیرمتعارف داشته باشند و چنانچه دستگاه‌های مسئول از عهده تامین تجهیزات برای تصفیه فاضلاب برنمی آیند می توانند طی تفاهم با مزرعه داران از دستگاه های کوچک برای تصفیه آب های نامتعارف استفاده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet