هدر موبایل
1396/04/15 15:16:17
سرویس اجتماعی
اولادقباد دریادداشتی مطرح کرد:

ضرورت ارتقاء دیپلماسی فعال و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای درمبارزه با موادمخدر

نماینده مردم تهران در مجلس دریادداشتی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر چنین مطرح کرد که ورود قوای ۳ گانه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نقش موثری درمبارزه با مواد مخدر دارد.
ضرورت ارتقاء دیپلماسی فعال و گسترش همکاری‌های منطقه‌ای درمبارزه با موادمخدر نماینده مردم تهران در مجلس دریادداشتی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر چنین مطرح کرد که ورود قوای 3 گانه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نقش موثری درمبارزه با مواد مخدر دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106556099356.jpg ضرورت,ارتقاء,دیپلماسی,فعال,و,گسترش,همکاری‌های,منطقه‌ای,درمبارزه,با,موادمخدر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، فریده اولادقباد دریادداشتی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، وجود خلاء‌های مرزی به دلیل عدم تکمیل طرح انسداد فیزیکی مرزها و در نتیجه تداوم ورود و قاچاق مواد مخدر به داخل کشور را یکی از چالش های مبارزه با قاچاق مواد مخدر دانست.

متن این یادداشت  نماینده مردم تهران به شرح ذیل است:

استراتژی جمهوری اسلامی ایران در مبارزه همه جانبه با مواد مخدر، روانگردان‌ها و پیش سازه‌ها در قالبی متوازن مشتمل بر دو رویکرد کاهش عرضه و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان‌ها است. ایران در زمینه مقابله با عرضه و ترانزیت مواد مخدر و به ویژه کشف انواع مواد مخدر در جهان به دلیل جهت گیری فرآیند کاهش عرضه مواد مخدر و روانگردان‌ها و با گذار از مبارزات سنتی و پرهیز از اقدامات کلیشه‌ای و نیز حرکت به سوی علمی و حرفه‌ای شدن و نیز اشراف نیروها و دستگاه‌های اجرایی مقابله‌ای با نشانه کاهش تدریجی تهدیدات امنیتی و آسیب‌های اجتماعی ناشی از مواد مخدر رتبه اول را دارا است.

اهم چالش‌ها:

1-کمبود نیروی انسانی متخصص در دستگاه‌های اجرایی، عضو مرتبط با حوزه مأموریتی دستگاه‌ها در امر مبارزه با مواد مخدر

2 -فقدان یک نگرش ملی و جهادی در دستگاه اجرایی به منظور مبارزه همه جانبه با مواد مخدر و روانگردان‌ها به عنوان یک تهدید ملی که قابلیت تبدیل شدن به یک بحران اجتماعی را در سطح ملی دارا است.

3- وجود خلاء‌های مرزی به دلیل عدم تکمیل طرح انسداد فیزیکی مرزها و در نتیجه تداوم ورود و قاچاق مواد مخدر به داخل کشور و اخیراً گسترش قاچاق و ترانزیت مواد مخدر از طریق دریا.

4- بهره‌گیری ضعیف از پتانسیل موجود در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور و ضعف در انجام پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در امر مبارزه

راهبردها، سیاست‌ها و اقدام‌های اساسی

1- ارتقاء دیپلماسی فعال، حمایت یابی و افزایش مشارکت منطقه‌ای و جهانی در امر مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها.

2- کاهش عرضه مواد مخدر و روانگردان‌ها: توسعه و گسترش اقدامات کنترلی و مقابله‌ای در مرزهای زمینی، دریایی و هوایی کشور.

3- ورود موثر قوای سه گانه کشور با موضوع تعیین و اجرای سهم خود در امر مبارزه با مواد مخدر با توجه به فرمان مقام معظم رهبری.

4- شناسایی ظرفیت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد و ایجاد تسهیلات لازم برای مشارکت حداکثری مردم در دو حوزه کاهش عرضه و کاهش تقاضای مواد مخدر و روانگردان‌ها./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet