ایام محرم 1398
1388/04/08 11:01:00
سرویس بین الملل

دیدار لاریجانی با نماینده مجلس اوگاندا در اجلاس کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی

**"علی لاریجانی" روز دوشنبه با نماینده مجلس اوگاندا در بیست و یکمین نشست کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به الجزایر، رییس مجلس شورای اسلامی ایران در این دیدار گفت: نشست بعدی اتحادیه بین‌المجالس کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی در کشور شما برگزار می‌شود و این نشان دهنده این است که اوگاندا در مرکز ثقل جریانات سیاسی قرار دارد.

وی با بیان این که ایران علاقه‌مند توسعه روابط دو کشور است تاکید کرد: اگر روابط اقتصادی دو کشور در شرایط فعلی توسعه یابد گامی مهم برداشته‌ایم به همین دلیل مجلس شورای اسلامی با علاقه روابط دو کشور را از جنبه سیاسی و اقتصادی حمایت می‌کند.

نماینده اوگاندا نیز در این جلسه با اشاره به حوادث اخیر ایران گفت: روابط ما با ایران نه برای دیروز و امروز و فردا بلکه برای همیشه و دراز مدت خواهد بود.

وی افزود: می‌دانیم که حرکت ایران به سمت دموکراسی همراه با مسائل اسلامی و اقتصاد پیشرفته مسیر خوب و پرشتابی بوده است بنابراین دولت و مجلس اوگاندا کاملاً از ایران حمایت می‌کنند.

نماینده مجلس اوگاندا هدف از دیدار با لاریجانی را تاکید بر گسترش روابط دو کشور دانست و گفت: ما مایلیم از تجربه‌های شما در اداره دبیرخانه اتحادیه بین‌المجالس با توجه به ریاست کشورمان در اجلاس بعدی استفاده کنیم.

وی افزود: ما به شما نیازمندیم و آماده‌ایم از ایران دیدار کنیم و ازتلاش‌های ایران در زمینه پیشبرد اهداف اتحادیه قدردانی می‌کنیم.

لاریجانی نیز با اعلام قول همکاری با این کشور گفت: ما از هیچ گونه آموزش و کمکی دریغ نخواهیم کرد؛ زیرا برای ما مهم است که این کنفرانس در کشور شما موفق برگزار شود.

وی افزود: همان طور که شما گفتید باید مدلی را جستجو کرد که هم دموکراسی و هم مسائل اسلامی در آن مورد توجه باشد. ما همین راه را دنبال می‌کنیم و سر و صدای غربی‌ها در ما اثری ندارد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که آنها همیشه در جایی که اسلام پیشرفت دارد سر و صدا راه می‌اندازند گفت:  این رفتار در جهت تحقق حقوق بشر نیست؛ زیرا باوجود کشتار انسان‌های بیگناه زیادی در غزه هرگز اعتراضی نکردند.

وی افزود: غربی‌ها راجع به مسائل انتخاباتی ما دخالت‌های زیادی می‌کند که البته تلاش‌شان بی‌ارزش است و ما هم گوش نمی‌کنیم؛ زیرا این مسئله داخلی ماست و حل شده است.

لاریجانی ادامه داد: آنها دعوایشان سر چیز دیگری است.زیرا ما همواره در مقابل جنایات آنها در عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین ایستاده‌ایم راه آنها غلط است و دنبال حواشی می‌گردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet