هدر موبایل
1388/04/09 10:44:00
سرویس صحن

سردار کمالی: مصوبه امروز مجلس مدت خدمت سربازی را افزایش داد

**سردار کمالی گفت: مصوبه امروز مجلس شورای اسلامی مدت خدمت سربازی را افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سردار کمالی که به نمایندگی از دولت در ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه علنی روز سه شنبه حاضر شده بود، پس از تصویب مصوبه مجلس مبنی بر تعیین مدت دوره ضرورت خدمت براساس مدارک تحصیلی مختلف، اظهار داشت: آنچه مجلس تصویب کرد، اصل خدمت سربازی را به قوت نگه داشت ولی برای 95 درصد مشمولین عملا مدت خدمت سربازی را افزایش داد.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این براساس تخفیف مقام معظم رهبری، دوره ضرورت خدمت وظیفه عمومی 18 ماه تعیین شده بود، بر همین اساس، سربازان در مناطق عملیاتی 16 ماه و در مناطق محروم و بدآب و هوا، 17 ماه بود.

کمالی یادآور شد: دارندگان دارای مدرک تحصیلی مختلف بنابه تخفیف مقام معظم رهبری، در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای تخصصی به ترتیب یک تا چهار ماه از کاهش دوره خدمت برخوردار می‌شوند.

محمدرضا باهنر که ریاست جلسه علنی امروز را بر عهده داشت در توضیح در مورد این مصوبه گفت: تخفیف‌های قائل شده برای مشمولین که تاکنون اعمال می‌شد، به قوت خود باقی است.

وی اظهار داشت: نمایندگان مجلس در این مصوبه مقرر کردند که فقط به خاطر ارائه مدرک تحصیلی در مقاطع مختلف در مدت دوره ضرورت خدمت تخفیف داده شود، در عین حال، تخفیف‌های معمول که براساس نظر مقام معظم رهبری نیز اعملا می‌شد، همچنان به قوت خود باقی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet