خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/09 11:56:00
سرویس صحن

تصویب دو فوریت طرح استفساریه‌ الحاق صندوق بیمه اجتماعی به نهادهای دولتی

**مجلس شورای اسلامی دو فوریت طرح استفساریه‌ الحاق صندوق بیمه اجتماعی به نهادهای دولتی را تصویب کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز سه شنبه به بررسی دوفوریت طرح استفساریه در خصوص تبصره یک ماده واحده الحاقی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر به فهرست نهادها و موسسات عمومی دولت پرداختند و دوفوریت طر مزبور رابا 135 رای موافق و 22 رای مخالف به تصویب رساندند.

در مقدمه توجیهی این طرح عنوان شده است که تبصره یک ماده الحاقی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور به فهرست نهادها و موسسات عمومی که در سال 87 به تصویب مجلس در تاریخ 26 اردیبهشت ماه 1388به تائید مجمع تشخیص مصلحت نظام رسید مشمول اعتبارات تخصصیی به آن صندوق‌ از سال 84 به بعد نمی‌گردد و دیوان محاسبات به آن اشکال گرفته بود لذا این طرح با قید دو فوریت به مجلس تقدیم می‌شود.

در این استفساریه آمده است که آیا موضوع تبصره یک ماده الحاقی صندوق روستائیان وعشایر کشور مبنی بر اضافه نمودن نام صندوق مذکور به تبصره‌ای از قانون محاسبات عمومی مصوب 66 که در تاریخ 6 اسفند ما 87 به تصویب مجلس رسید ناظر بر اعتبارات تخصیصی به آن صندوق‌ها از سال 1384 به بعد می‌باشد ؟ که مجلس به این سوال پاسخ بلی داده است.

در صورت تصویب نهایی این طرح، اشکال دیوان محاسبات در خصوص اعتبارات تخصیصی به صندوق‌های بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر کشور از سال 84 به بعد رفع گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet