هدر موبایل
1396/04/17 16:03:40
سرویس دیگر رسانه‌ها
نقوی حسینی:

سعودی‌ها به جای تعیین شرط برای دوحه پاسخگوی جنایت علیه مردم یمن و سوریه باشند

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با غیرمنطقی خواندن شروط سعودی‌ها برای قطر، گفت: عربستان پیش از آنکه برای قطر شرط و شروط تعیین کند باید ابتدا حمایت خود از تروریست‌ها را متوقف و جنایت علیه مردم یمن را تمام کند.
سعودی‌ها به جای تعیین شرط برای دوحه پاسخگوی جنایت علیه مردم یمن و سوریه باشند سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با غیرمنطقی خواندن شروط سعودی‌ها برای قطر، گفت: عربستان پیش از آنکه برای قطر شرط و شروط تعیین کند باید ابتدا حمایت خود از تروریست‌ها را متوقف و جنایت علیه مردم یمن را تمام کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107498512025.jpg سعودی‌ها,به,جای,تعیین,شرط,برای,دوحه,پاسخگوی,جنایت,علیه,مردم,یمن,و,سوریه,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی با اشاره به استمرار مواضع تند عربستان سعودی علیه قطر، گفت: دولت عربستان که قاتل مردم یمن و سوریه و حامی اصلی تروریزم در منطقه به شمار می‌آید باید در رفتار منطقه‌ای خود تجدید نظر کند و بداند که ملت‌های منطقه نمی‌تواند حمایت‌های پی در پی آنها از تروریزم قبول کنند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، عربستان قصد دارد به عنوان حامی ترویزم تمام کشورها را علیه جریان مقاومت بسیج کند، گفت: عربستان عامل اصلی بحران‌های منطقه‌ای است؛ امروز سوریه گرفتار سیاست‌های ضدامنیتی عربستان است؛ دولت سعودی با حمایت‌های همه جانبه خود از تروریست‌ها منطقه غرب آسیا را ناامن کرده و این مسئله‌ای است که دولت سعودی را گرفتار خواهد کرد.

وی گفت: عربستان در مواضع خود علیه قطر دچار تکرار اشتباهات گذشته است چرا که شرایطی که سعودی‌ها برای قطر طرح کرده‌اند به هیچ عنوان منطقی نیست؛ عربستان پیش از آنکه برای قطر شرط و شروط تعیین کند باید ابتدا حمایت خود از تروریست‌ها را متوقف و جنایت علیه مردم یمن را تمام کند. سعودی‌ها به هیچ عنوان نمی‌توانند در عین جنایت علیه مردم یمن و سوریه مدعی صلح در منطقه باشند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی خواهان صلح و ثبات در منطقه است و گفت‌وگو را بهترین راه برای پایان مناقشات می‌داند منتهی دولت سعودی‌ هیچ اعتقادی به گفت‌وگو و ثبات در منطقه ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet