هدر موبایل
1396/04/18 07:35:00
سرویس فرهنگی
میرزاده بیان کرد:

تراکم متقاضی در رشته‌های مربوط به پزشکی/ آمار بیکاری در فارغ‌التحصیلان پزشکی در سال‌های آتی قابل پیش‌بینی است

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های مربوط به پزشکی در سال‌های آتی را از هم‌اکنون قابل پیش‌بینی می‌داند.
تراکم متقاضی در رشته‌های مربوط به پزشکی/ آمار بیکاری در فارغ‌التحصیلان پزشکی در سال‌های آتی قابل پیش‌بینی است سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، بیکاری فارغ‌التحصیلان رشته‌های مربوط به پزشکی در سال‌های آتی را از هم‌اکنون قابل پیش‌بینی می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg تراکم,متقاضی,در,رشته‌های,مربوط,به,پزشکی/,آمار,بیکاری,در,فارغ‌التحصیلان,پزشکی,در,سال‌های,آتی,قابل,پیش‌بینی,است Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه از حدود 1میلیون کنکوری امسال قریب به 600هزار نفر متقاضی رشته‌های تجربی بودند، گفت: انتخاب رشته در مدارس در رشته‌های تجربی، ریاضی و انسانی و در رشته‌های مختلف دانشگاه‌ها براساس آمایش سرزمینی و نیاز جامعه انجام نمی‌شود.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی افزود: تبلیغات غلطی که به خصوص آموزشگاه‌های علمی و مراکز خصوصی انتخاب رشته و ... انجام می‌دهند و منافع زودگذر شخصی خود را در نظر می‌گیرند و از طرفی توجه بیش از حد به حوزه پزشکی در کل جامعه همه دست به دست هم داده و شرایطی را بوجود آورده که بزرگترین آرزوی خانواده‌ها تحصیل فرزندان در رشته‌های مربوط به پزشکی و امثالهم است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه توجهی که نسبت به حوزه پزشکی در قبال سایر حرف و اقشار شده، تفاوت از زمین تا آسمان‌ها است، تصریح کرد: توجه بسیار زیاد به حوزه پزشکی باعث شده تا شدت علاقه دانش‌آموزان و والدین آنها به رشته‌های مربوط به علوم پزشکی بیشتر باشد؛ قطعا بیکاری فارغ‌التحصیلان این دانشگاه‌ها در رشته‌ها و حوزه‌های پزشکی از هم‌اکنون قابل پیش‌بینی است و در سال‌های آتی بحث اشتغال‌ خود مشکل خواهند داشت.

وی خاطر نشان کرد: از طرفی کسانی که امروزه در رشته‌های مربوط به ریاضی، نظری، فنی و حرفه‌ای، مهارتی و ... تحصیل می‌کنند، به نسبت رشته‌های تجربی اکثراً دارای شغل خواهند شد؛ بنابراین نمی‌شود برای این تعداد از متقاضیان که با این تراکم در حوزه تجربی چه در دبیرستان و چه دانشگاه وارد می‌شوند، پیش‌بینی خوشبینانه‌ای داشت؛ چراکه بیش از نیاز جامعه به این حوزه ورود و در این رشته درس خوانده‌اند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: دولت، مجلس و همه مسئولان باید دست به دست هم داده تا اولاً مشکل کنکور حل شود که به این شیوه استرس‌زا نباشد و ثانیا آمایش سرزمین به درستی انجام شود که هدایت تحصیلی در دبیرستان و در دانشگاه بر اساس نیاز جامعه باشد زیرا این امر ضرورت امروز جامعه است./

پایان پیام                                        

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet