هدر موبایل
1388/04/09 12:01:00
سرویس صحن

موافقت مجلس با دوفوریت طرح اصلاح بودجه 88

**مجلس شورای اسلامی با دو فوریت طرح اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال ۱۳۸۸ کل کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه‌علنی روز سه‌شنبه به بررسی دو فوریت طرح اصلاح ماده واحده و ردیف‌های قانون بودجه سال 1388 کل کشور پرداختند و دو فوریت طرح مذکور را با 148 رای موافق و 31 رای مخالف به تصویب رساندند.

در مقدمه توجیهی این طرح آمده است: به دنبال عدم تصویب موضوع هدفمند شدن یارانه‌ها و کسر مبلغ هشتاد و پنج هزار میلیارد ریال از سقف بودجه مجلس شورای اسلامی در بند (60) ماده واحده با قید دو شرط برای کسر اعتبارات طرح‌های تملک دارائیهای سرمایه‌ای اختیار نحوه کسر و کاهش اعتبارات هزینه‌ای دستگاه‌ها برای جبران مبلغ مذکور را به دولت واگذار نمود. دولت در ضوابط اجرایی تدوین شده برای بند (60) بخش عمده کسر و کاهش را معطوف به بودجه دستگاه‌هایی نمود که اعتبارات آنها در مجلس شورای اسلامی بنا به دلایل و توجیهات فراوان افزایش پیدا کرده بود.

نظر به این که کاهش اعتبارات برخی از این دستگاه‌ها را در انجام وظایف قانونی محوله دچار مشکل می‌نماید و با عنایت به برخی نارسائیها در قانون بودجه سال 1388 این طرح با قید دو فوریت تقدیم می‌شود.

در صورت تصویب نهایی و براساس ماده واحده این طرح و با اصلاح جزء (ب) بند (60) ماده واحده، اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه‌ای و هزینه‌ای این بند با درصد یکسان کسر می‌شود.

براین اساس و در صورت تصویب نهایی اعتبارات تملک دارائیهای سرمایه‌ای و هزینه‌ای شورای نگهبان، قوه قضائیه، مجلس شورای اسلامی، مجمع تشخیص مصلحت نظام و دستگاه‌ها و سازمان‌های وابسته به آنها صد در صد تخصیص یافته و پرداخت می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet