هدر موبایل
1396/04/18 14:00:30
سرویس اجتماعی
کاظمی خبر داد:

ارجاع طرح کاهش مجازات اعدام به کمیسیون قضایی برای دومین بار/ بررسی پیشنهاد‌ تعیین وزن تولید و توزیع مواد مخدر برای صدور حکم اعدام

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طرح کاهش مجازات اعدام بر اساس رایزنی‌های قوه قضاییه جهت صدور حکم اعدام برای تولید، توزیع و حمل وزنی از موادمخدر، مجددا به این کمیسیون ارجاع شد.
ارجاع طرح کاهش مجازات اعدام به کمیسیون قضایی برای دومین بار/ بررسی پیشنهاد‌ تعیین وزن تولید و توزیع مواد مخدر برای صدور حکم اعدام نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: طرح کاهش مجازات اعدام بر اساس رایزنی‌های قوه قضاییه جهت صدور حکم اعدام برای تولید، توزیع و حمل وزنی از موادمخدر، مجددا به این کمیسیون ارجاع شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201609103304392236.jpg ارجاع,طرح,کاهش,مجازات,اعدام,به,کمیسیون,قضایی,برای,دومین,بار/,بررسی,پیشنهاد‌,تعیین,وزن,تولید,و,توزیع,مواد,مخدر,برای,صدور,حکم,اعدام Icana

محمد کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص آخرین وضعیت طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر، گفت: بعد از آنکه اصلاحیه طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر در کمیسیون قضایی به تصویب و در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت، قوه قضاییه با رایزنی و مذاکراتی با رئیس مجلس و مسائلی که توسط ستاد مبارزه با موادمخدر مبنی بر ایراداتی به بخشی از طرح مطرح شد، هیات رئیسه مجلس طرح مذکور را مجددا به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع داد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر مجددا با حضور مسئولان سازمان‌های مرتبط در کمیسیون قضایی و حقوقی بررسی و موادی که حذف شده مجددا مطرح و رسیدگی خواهد شد.

وی افزود: عمده مسئله مذکور اینکه برای تولید، توزیع و حمل موادمخدر در حدی از وزن باید مجازات شدیدی در نظر گرفته شود، در واقع این بند در جریان رسیدگی قبل از طرح مذکور حذف شده بود، طرح مجدد برای رسیدگی نگاه وزنی به تولید و توزیع موادمخدر است.

کاظمی یادآور شد: پیشنهادی از طرف بنده نیز مطرح شده بدین صورت که مجازات اعدام برای تولید، توزیع و فروش مواد روانگردان و هروئین بیش از 2 کیلوگرم، حمل 5 کیلو و بیشتر مواد روانگردان و هروئین و فروش تا 50 کیلو موادمخدر سنتی در نظر گرفته شود.

نایب رئیس کمیسوین قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: این پیشنهاد در جلسه امروز کمیسیون مطرح خواهم کرد البته سایر مسئولان نیز پیشنهاداتی در این زمینه دارند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet