هدر موبایل
1396/04/18 14:59:02
سرویس سیاسی
رحیمی:

مقابله با ترکیه هدف اصلی عربستان در برخورد با قطر / تنش ها از خلیج فارس فراتر می رود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اخوان المسلمین به عنوان فصل مشترک فعالیت های قطر و ترکیه موجب شده است آنکارا به عنوان هدف پنهان ریاض قلمداد شود.
مقابله با ترکیه هدف اصلی عربستان در برخورد با قطر / تنش ها از خلیج فارس فراتر می رود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اخوان المسلمین به عنوان فصل مشترک فعالیت های قطر و ترکیه موجب شده است آنکارا به عنوان هدف پنهان ریاض قلمداد شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100250779755.jpg مقابله,با,ترکیه,هدف,اصلی,عربستان,در,برخورد,با,قطر,/,تنش,ها,از,خلیج,فارس,فراتر,می,رود Icana

علیرضا رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اصلی ترین اتهامی که ائتلاف سعودی علیه قطر وارده کرده موضوع اخوان المسلمین است اما به این مسئله نباید به سادگی نگاه کرد.

نماینده مردم تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: اخوان المسلمین به عنوان فصل مشترک فعالیت های قطر و ترکیه موجب شده است آنکارا به عنوان هدف پنهان ریاض قلمداد شود.

وی در ادامه افزود: حضور نظامی ترکیه در قطر و حساسیت تند سعودی ها نسبت به این موضوع نشان دهنده وخامت پنهان روابط آنکارا و ریاض است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نوع برخورد عربستان با قطر نشان می دهد که سناریوی نانوشته سعودی محدود به خلیج فارس نخواهد ماند و دامنه تصفیه حساب به کل منطقه و خاورمیانه تعمیم خواهد یافت.

وی تصریح کرد:اتفاق جالب اینجاست که طراحان مجازات قطر پیش بینی های لازم برای گسترش برخوردها عملیاتی نکرده اند و تنها به فکر گسترش برخوردها هستند.

رحیمی تصریح کرد: ترکیه برای جلوگیری از تهدید منافع آنکارا ناچار است حضور خود را در قطر ادامه دهد و دوحه نیز نیازمند حمایت جدی اردوغان برای جلوگیری از وقوع کودتای احتمالی یا هرنوع برخورد نظامی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet