حلول ماه ربیع الاول
1396/04/18 14:59:33
سرویس اجتماعی
هاشمی:

بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها هم تراز با اجرای طرح تحول سلامت نیست/ بیمه ها خود را با ساختار طرح تحول منطبق کنند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بدهی بیمه ها به بیمارستان ها هم تراز با اجرای طرح تحول سلامت نیست.
بدهی بیمه‌ها به بیمارستان‌ها هم تراز با اجرای طرح تحول سلامت نیست/ بیمه ها خود را با ساختار طرح تحول منطبق کنند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: بدهی بیمه ها به بیمارستان ها هم تراز با اجرای طرح تحول سلامت نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg بدهی,بیمه‌ها,به,بیمارستان‌ها,هم,تراز,با,اجرای,طرح,تحول,سلامت,نیست/,بیمه,ها,خود,را,با,ساختار,طرح,تحول,منطبق,کنند Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره مطالبات بیمارستان ها از بیمه ها به 9 ماه رسیده است، افزود: طرح تحول سلامت به نقطه خوبی رسیده و یک جراحی بزرگ در بهداشت و درمان کشور محسوب می شود که بدون شک ابزارهای مختلف مالی، انسانی و ابزاری در اجرای این طرح تاثیرگذار هستند که باید تلاش کرد تا طرح تحول سلامت با موفقیت روز افزون همراه باشد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر مطالبات بیمارستان ها انباشته شده درحالی که این مراکز پیشانی خدمات پزشکی هستند و باید از آن مراقبت شود، البته در برنامه ششم تلاش کردیم شورای عالی بیمه زیرنظر وزارت بهداشت قرار گیرد که متاسفانه با اختلاف یک رای این مهم عملیاتی نشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: سازمان های بیمه گر باید زیر نظر وزارت بهداشت سیاست گذاری شود و مدیریت مستقیم از سوی این وزارتخانه صورت گیرد.

وی یادآور شد: اکنون چرخ بیمه ها برای خود می چرخد و هم تراز با دور چرخش طرح تحول سلامت نیست و با یکدیگر هم تراز نیستند و گاهی هم همدیگر را خنثی کرده و مانع اجرای طرح تحول سلامت می شوند.

هاشمی تاکید کرد: با بدهی های سنگین بیمه ها، واحدهای خدماتی با مشکل روبرو می شوند که این می تواند هشدار جدی در حوزه سلامت محسوب شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: بیمه ها باید خود را با ساختار طرح تحول سلامت منطبق کنند زیرا ساختار طرح تحول سلامت ساختار ملی است که البته مشکلاتی دارد اما این مشکلات ربطی به تعهدات بیمه ها ندارد و باید پرداخت هایشان را به روز کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet