هدر موبایل
1396/04/18 18:10:03
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

آمایش در حوزه آموزش محور جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارائه توضیحات معاون وزارت علوم در خصوص رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، آمایش در حوزه آموزش و غیره در کمیسیون متبوعش خبرداد.
آمایش در حوزه آموزش محور جلسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از ارائه توضیحات معاون وزارت علوم در خصوص رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، آمایش در حوزه آموزش و غیره در کمیسیون متبوعش خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg آمایش,در,حوزه,آموزش,محور,جلسه,کمیسیون,آموزش,و,تحقیقات,مجلس Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه امروز (یک‌شنبه 18 تیرماه) با بیان اینکه معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی در خصوص آمایش در حوزه دانشگاههای فنی و حرفه‌ای، علمی کاربردی و پیام نور، تشریح شرایط گسترش رشته‌های تحصیلی ارائه کرد، گفت: اشتغال، کیفیت آموزش و غیره از جمله محورهای مربوط به موضوع آمایش در حوزه آموزش عالی بود که مورد تبادل نظر قرار گرفت.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به صحبت‌های معاون وزارت علوم در خصوص آخرین موافقت مطرح شده در رابطه به رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: بر اساس آخرین جلسه بین این دو مجموعه433 رشته محل دکتری، 792 محل فارغ التحصیل ارشد و 316 مورد محل که استادیار تمام وقت یا نیمه وقت داشتند موافقت شده است که مجموعا 1541 مورد رشته محل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مسئولان وزارت علوم در خصوص موضوع ادغام دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و پیام نور نیز توضیحاتی را ارائه کردند، افزود: مسئولان عنوان کردند به دنبال رفع مشکلات هستند و قصد ادغام را ندارند.

فردا، بررسی طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بررسی طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش از دیگر موضوعات دستور کار امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بود، تصریح کرد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش ضمن حضور در جلسه امروز، نگرانی‌هایی در راستای مازاد نیرو، مغایرت برنامه ششم توسعه و سیاست‌های کلی، سند تحول بنیادین و غیره با این طرح را بیان کردند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد بررسی طرح مذکور فردا در کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس ادامه یابد تا نتیجه مطلوب حاصل شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet