هدر موبایل
1396/04/19 12:55:28
سرویس اقتصادی
نجفی مطرح کرد:

اقبال‌بلند وزارت راه و شهرسازی برای تفکیک/لزوم ارزیابی عملکرد وزراتخانه های ادغام شده

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در خصوص تفکیک وزارت صنعت،معدن و تجارت اختلاف دیدگاه های کارشناسی وجود دارد و مطلوب این است که کارشناسی مشترکی بین مجلس و دولت در این رابطه انجام شود.
اقبال‌بلند وزارت راه و شهرسازی برای تفکیک/لزوم ارزیابی عملکرد وزراتخانه های ادغام شده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت:در خصوص تفکیک وزارت صنعت،معدن و تجارت اختلاف دیدگاه های کارشناسی وجود دارد و مطلوب این است که کارشناسی مشترکی بین مجلس و دولت در این رابطه انجام شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104674817655.jpg اقبال‌بلند,وزارت,راه,و,شهرسازی,برای,تفکیک/لزوم,ارزیابی,عملکرد,وزراتخانه,های,ادغام,شده Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت  در خصوص لایحه مرتبط با تفکیک وزارتخانه ها گفت:هر وزارتخانه مسائل خاص خود را دارد، بنابراین باید به بحث های کارشناسی در حوزه هر وزارتخانه به لحاظ تخصصی توجه شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:در حال  حاضر استنباط می شود امکان تفکیک در وزارتخانه های راه و شهرسازی و وزارت ورزش و جوانان با توجه به وظایف تخصصی بیشتر امکانپذیر است.

نجفی تصریح کرد:در خصوص تفکیک وزارت صنعت،معدن و تجارت اختلاف دیدگاه های کارشناسی وجود دارد و مطلوب این است که کارشناسی مشترکی بین مجلس و دولت در این رابطه انجام شود.

وی ادامه داد:لایحه دولت در خصوص تفکیک وزارتخانه صنعت،معدن و تجارت باید اصطلاحا پخته تر شود به دلیل اینکه بخش های تولید،بازرگانی و تجارت ارتباط نزدیکی دارند،تامین مواد اولیه بخش تولید، نیازمند کار انجام بازرگانی است و بعد از تولید محصول نیز برای فروش باید کار بازاریابی و تجارت انجام شود.

نجفی با بیان اینکه بخش تولید و بازرگانی باید از استراتژی واحد تبعیت کنند، گفت: اگر جامعیتی در  رابطه با بخش تولید و بازرگانی نباشد به بخش تولید و صنعت ضربه وارد می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای تولید مناسب نیست، یادآور شد:اینکه عنوان می شود ادغام در ارتقای عملکرد وزارت صنعت،معدن و تجارت موثر نبوده،نکته قابل تاملی است به دلیل اینکه باید با کار کارشناسی مشخص شود نتیجه ادغام هر وزارتخانه به چه میزان در عملکرد آن موثر بوده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet