خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/04/23 09:41:00
سرویس صحن

شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 تشکیل می‌شود

با تصویب کمیسیون ویژه اصل ۴۴ قانون اساسی، شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ برای تسریع در اجرای این اصل تشکیل می‌شود.

 

الیاس نادران در این خصوص گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری بر تشکیل ستاد قوی برای اجرایی کردن سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی که همه قوا در آن دخالت داشته باشند، در جلسات کمیسیون مصوب کردیم که شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی تشکیل شود.

نماینده تهران افزود: این شورا یک شورای فرا قوه‌ای و دارای شرح وظایف مشخص است.

نادران تصریح کرد: تشکیل این شورا در لایحه دولت پیش‌بینی نشده بود و چنانچه این موضوع در صحن علنی مجلس به تصویب برسد این شورا برای اجرای سریع سیاست‌های اصل 44 تشکیل خواهد شد.

نماینده تهران در ادامه اظهار داشت: به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضای کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی ادامه جلسات این کمیسیون به 30 تیر یعنی یک روز قبل از بازگشایی مجلس موکول شد.

نادران گفت: بررس آنچه که مربوط به لایحه دولت است، در کمیسیون به اتمام رسیده ولی یکسری اضافاتی برای رفع نواقص لایحه دولت نیاز است، که روز 30 تیر ماه آن را به اتمام می‌رسانیم.

وی اظهار امیدواری کرد که با تمام شدن کار بررسی نهایی این لایحه در کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی، این لایحه هفته اول و دوم مرداد ماه تقدیم هیئت رئیسه مجلس شود تا برای بررسی در صحن علنی آماده شود.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی بر تنقیح و تدوین و فصل بندی شده مواد این لایحه تاکید کرد و گفت: در حال حاضر مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون ویژه اصل 44 قانون اساسی مشترکاً مشغول تدوین مصوباتی هستند که در کمیسیون تصویب شده است، تا مواد سر جای خود قرار گیرند و نواقصی که در کمیسیون رفع شده تدوین شود.

وی به اصلاحات کمیسیون بر روی لایحه دولت اشاره کرد و اظهار داشت: در بررسی این لایحه جهت‌گیری‌ها اصلاح و موادی که غیر حکمی بود و وجودش ضرورت نداشت، حذف شده است.

نادران افزود: در مورد احکام هم تلاش شده با سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی تطبیق داده شود.

منبع: خانه ملت    تاریخ: دوشنبه 18 تیر 1386

کارگاه آموزشی صدر اصل 44 در دیوان محاسبات برگزار شد

کارگاه آموزشی صدر اصل 44 روز گذشته با حضور مسوولان دیوان محاسبات و سازمان خصوصی سازی در محل سالن همایش‌های دیوان محاسبات برگزار شد.

در این همایش که مدیران کل حوزه معاونت فنی و امور حسابرسی شرکت‌های دولتی‌، ‌حسابرسان کل و حسابرسان شرکت‌های مشمول اصل 44 حضور داشتند، درابتدا قائم مقام رئیس کل دیوان محاسبات کشور ضمن تشکر از حضور مسئولان سازمان خصوصی سازی در این کارگاه آموزشی ابراز امیدواری کرد که با تدابیر سازمان خصوصی سازی و همکاری‌هایی که دستگاه‌های نظارتی از جمله دیوان محاسبات موانع موجود بر سر راه اجرای کامل این اصل فراهم و در آینده نزدیک شاهد تحقق کامل اهداف این اصل باشیم.

وی ضمن بیان بخش‌هایی از وظایف نظارتی دیوان محاسبات در جریان واگذاری شرکت‌های مشمول اصل 44 گفت: دیوان محاسبات این آمادگی را دارد که برای ایجاد تعامل منطقی با سازمان خصوصی سازی این‌گونه نشست‌های کاربردی را تداوم بخشد تا انشاءالله نتایج مبارک آن به اجرای کامل دستور مقام معظم رهبری منجر شود.

در ادامه، شرکت کنندگان به چهار کارگروه فرعی تقسیم و بحث و تبادل نظر در کارگروهای فرعی بررسی نارسایی‌های موجود در قوانین و مقررات، کار گروه بررسی مشکلات فراروی فرایند خصوصی سازی و نقش دستگاه‌های نظارتی، کار گروه بررسی مشکلات بازار سرمایه و مشارکت عامه مردم و کارگروه بررسی وضعیت سهام عدالت و اجرای آن در راستای اصل 44 ادامه یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet