خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 07:35:00
سرویس فرهنگی
مولاوردی:

چندین زن برای حضور در کابینه به رییس‌جمهور معرفی شده است/خط‌کشی و مرزبندی برای تصدی وزارتخانه‌ای خاص وجود نداشته باشد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری معتقد است نباید خط‌کشی و مرزبندی برای تصدی وزارتخانه‌ای خاص برای زنان ایجاد کرد.
چندین زن برای حضور در کابینه به رییس‌جمهور معرفی شده است/خط‌کشی و مرزبندی برای تصدی وزارتخانه‌ای خاص وجود نداشته باشد معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری معتقد است نباید خط‌کشی و مرزبندی برای تصدی وزارتخانه‌ای خاص برای زنان ایجاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/125222.jpg چندین,زن,برای,حضور,در,کابینه,به,رییس‌جمهور,معرفی,شده,است/خط‌کشی,و,مرزبندی,برای,تصدی,وزارتخانه‌ای,خاص,وجود,نداشته,باشد Icana

شهیندخت مولاوردی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره کم و کیف حضور زنان در کابینه دولت دوازدهم، گفت: اگرچه تعیین اعضای کابینه به تشخیص و صلاحدید رئیس جمهور بستگی دارد اما تلاش‌هایی برای افزایش تعداد زنان در کابینه دولت دوازدهم انجام گرفته و امیدواریم این تلاش‌ها به بهترین شکل به نتیجه برسد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه با وجود آنکه بررسی‌های و اقدامات پژوهشی لازم برای افزایش حضور زنان در کابینه انجام شده و برحسب این بررسی‌ها افرادی نیز معرفی شد‌ه‌اند اما رایزنی و چانه‌زنی‌ها برای حضور تعداد بیشتر زنان در کابینه در جریان است، افزود: فعلا لزومی بر رسانه‌ای کردن تعداد زنان پیشنهاد شده نیست.

وی حضور بیشتر زنان در کابینه دولت دوازدهم مطالبه جامعه زنان دانست و گفت: معاونت زنان در راستای تحقق این مطالبه تلاش می‌کند.

مولاوردی توضیح داد: درحال حاضر 10 درصد از کابینه دولت یازدهم زنان تشکیل داده‌اند اما افزایش آن باید با در نظر گرفتن شرایط مختلف باشد چراکه باید اجرای برنامه پنج ساله ششم توسعه و اهداف دولت در 4 سال آینده توأمان در نظر گرفته شود لذا ارائه هرگونه درصدی انتظارات فزاینده‌ای را ایجاد می‌کند.  

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری درباره اینکه بهتر است زنان در چه وزارتخانه‌ای قرار بگیرند، گفت: مثلا برخی‌ها زنان را برای وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ مناسب می‌دانند اما این مهم به رزومه، فعالیت، تجربه و عملکرد آن‌ها بستگی دارد بنابراین نمی‌شود خط کشی و مرزبندی را ایجاد کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet