هدر موبایل
1396/04/20 09:48:28
سرویس سیاسی
وکلای ملت مطرح کردند؛

استیصال دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از اقدامات غیرمنطقی ترامپ/تلاش جامعه سیاسی آمریکا برای اثبات عدم سلامت روانی ترامپ

نمایندگان مجلس معتقدند تلاش نمایندگان آمریکا برای اثبات عدم سلامت روانی ترامپ به‌علت اقدامات غیرمنطقی وی گرچه عملی نمی‌شود اما در فضای عمومی تأثیر منفی بر کاخ سفید دارد.
استیصال دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان از اقدامات غیرمنطقی ترامپ/تلاش جامعه سیاسی آمریکا برای اثبات عدم سلامت روانی ترامپ نمایندگان مجلس معتقدند تلاش نمایندگان آمریکا برای اثبات عدم سلامت روانی ترامپ به‌علت اقدامات غیرمنطقی وی گرچه عملی نمی‌شود اما در فضای عمومی تأثیر منفی بر کاخ سفید دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707108596066373.jpg استیصال,دموکرات‌ها,و,جمهوری‌خواهان,از,اقدامات,غیرمنطقی,ترامپ/تلاش,جامعه,سیاسی,آمریکا,برای,اثبات,عدم,سلامت,روانی,ترامپ Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی؛ اخیرا گروهی از دموکرات ها در مجلس نمایندگان آمریکا اقدامی در جهت برکناری دونالد ترامپ را کلید زده اند مبنی بر فعالسازی متمم بیست و پنجم قانون اساسی آمریکا که به موجب آن نداشتن سلامت روانی بررسی می شود.

در این متمم آمده که اگر رئیس جمهور به لحاظ روانی صلاحیت لازم برای ادای وظایف خود را نداشته باشد، می تواند از این سمت برکنار شود.

بر این اساس لازم است تا کمیته ویژه نظارت و بررسی تشکیل شود تا مشخص کند آیا ترامپ برای ادامه فعالیت به عنوان رئیس جمهور از صلاحیت روانی برخوردار است یا خیر.

کنگره آمریکا کنگره آمریکا3406755/8/2015 12:40:02 PMhttp://media.icana.ir/Image/2015/05/104483_Thum.jpg
کنگره آمریکا

برای بررسی این طرح تا کنون 25 امضا جمع شده که نکته قابل توجه این است که علاوه بر دموکرات ها، جمهوری خواهان نیز این طرح را امضا کرده اند.

گفتنی است، علیرغم جمع آوری 25 امضا، لازم است تا حداقل دوسوم کنگره این طرح را امضا کنند تا به مرحله بررسی برسد همچنین به امضای معاون رئیس جمهور نیز نیاز است. با این حال حتی مطرح کردن این طرح ازسوی نمایندگان مجلس یک کشور نسبت به رئیس جمهور آن، فضای عمومی منفی را نسبت به دولت ایجاد می کند.

نمایندگان در گفت و گوهای جداگانه ای که با خانه ملت داشتند معتقد بودند علیرغم اینکه طرح دموکرات های کنگره آمریا برای اثبات بی کفایتی ترامپ عملی نمی شود اما همراهی جمهوری خواهان در این طرح نشان دهنده پشیمانی آنها از معرفی ترامپ به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری به علت تصمیمات و اظهارات بی منطق است. متن گفت و گوها را در ادامه می خوانید:

 

نانواکناری: طرح دموکرات‌های کنگره آمریکا برای اثبات بی کفایتی ترامپ بر اساس عدم تعادل روانی تبلیغاتی است

ولی الله نانواکناری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرحی که دموکرات های کنگره آمریکا کلید زده اند تا نسبت به عدم کفایت ترامپ رأی دهند، گفت: رأی به عدم سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا در واقع بحثی تبلیغاتی است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: علیرغم اینکه واقعا ترامپ تعادل روانی ندارد، با این حال نمی توان به چنین طرحی اکتفا کرد تا ترامپ عزل شود چرا که نیاز به رأی بیش از دو سوم کنگره و حتی معاون اول ریاست جمهوری دارد.

وی افزود: البته بحث جنگ روانی که با این اقدام راه می افتد قطعا فشارهای زیادی از سوی جامعه آمریکا و صحنه بین المللی بر کاخ سفید وارد می کند.

ولی الله نانواکناری 3406756/29/2016 3:31:34 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606104206873144_Thum.jpgولی الله نانواکناری
ولی الله نانواکناری

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: انتخاب دونالد ترامپ تجربه ای برای آمریکا شد تا در انتخاب نامزدهای خود برای معرفی جهت تصدی پست ریاست جمهوری دقت کرده و از فردی استفاده کنند که قابل پیش بینی بوده و منطقی رفتار کند.

برومندی: همراهی جمهوریخواهان با دموکرات‌ها در عزم برای برکناری ترامپ

محمدمهدی برومندی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح دموکرات‌ها برای اثبات بی کفایتی ترامپ به علت عدم تعادل روانی گفت: با مرور تحولات آمریکا از زمان انتخاب ترامپ متوجه می شویم از ابتدا کسی فکر نمی کرد ترامپ تأثیر معناداری روی رأی ملت آمریکا بگذارد و رئیس جمهور شود چرا که رفتارهایی داشت که نشان می داد به مسائل سیاسی به حالت نظام مند تسلط ندارد.

نماینده مردم مرودشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ترامپ مهمان سیاست است عنوان کرد: ترامپ تحصیلات سیاسی و سابقه مسئولیت اجرایی نداشته و صرفا در حوزه اقتصادی عمل کرده است.

وی افزود: رفتارهای ترامپ که بسیاری از معاهدات بین المللی را نیز قبول ندارد ارتباطات و روابطی که آمریکا و بسیاری از کشورها داشته را تحت الشعاع قرار داده و برهم زننده صحنه سیاسی است که تمامی اینها خلاف سیاست های کنگره و سنای ایالات متحده است.

محمد مهدی برومندی 3406757/5/2016 11:43:19 AMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607104697040005_Thum.jpgمحمد مهدی برومندی
محمد مهدی برومندی

برومندی سیاست های ترامپ را با سیاست های حاکمیت آمریکا مغایر دانست و گفت: ترامپ پدیده جدیدی در صحنه سیاسی است چنانچه حتی خبرنگاران می گویند اگر در سوریه و عراق گزارش تهیه کنیم بیشتر امنیت داریم تا در آمریکا.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه حتی جمهوری خواهان نیز خیلی همراه با ترامپ نیستند، خاطرنشان کرد: آینده سیاسی ترامپ مبهم است و اگر تا پایان دوره خود برکنار نشود مشکلات زیادی خواهد داشت و این طرح مقدمه ای است برای اینکه جامعه آمریکا به سمت برکناری رئیس جمهور برود.

ابطحی: دوقطبی شدن جامعه آمریکا درپی تلاش دموکرات‌ها برای اثبات عدم کفایت ترامپ

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح دموکرات‌ها برای اثبات بی کفایتی ترامپ به ادامه ریاست جمهوری به علت عدم سلامت روانی که به امضای برخی از جمهوری خواهان نیز رسیده است، گفت: انتخابات آمریکا از 200 سال قبل تا کنون بیانگر اراده افکار عمومی آمریکا نبوده و به طور غیرمستقیم آرا کسب می شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه مردم آمریکا به سناتورها رأی می دهند نه رئیس جمهور، عنوان کرد: این نوع برگزاری انتخابات اشکال بزرگی است که خود نشان می دهد امروز  ترامپ نماینده افکار عمومی نیست که مشارکت کم مردم آمریکا برای حضور در انتخابات نیز به همین علت است.

سیدمحمدجواد ابطحی 3406757/5/2016 12:33:44 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/07/201607109280514467_Thum.jpgسیدمحمدجواد ابطحی
سیدمحمدجواد ابطحی

وی ادامه داد: ترامپ بعد از ریاست جمهوری ساختارشکنی هایی داشت و سخنانی بر زبان راند که تا کنون هیچ یک از رؤسای جمهور آمریکا اقدام به آن نکرده بودند لذا وی نظام سرمایه داری آمریکا را به چالش کشید که هنوز عواقب آن را می بیند.

ابطحی در ادامه با بیان اینکه ترامپ در رفتار، سخنان و حرکات بدنی نشان می دهد به روان پزشک نیاز دارد، یادآور شد: همین نقاط ضعف باعث شده که مخالفان وی انگشت بر آن  گذاشته اند چون با یک رئیس جمهور پیش بینی نشده روبرو هستند و برای جلوگیری از تصمیم های خلق الساعه وی که ممکن است آمریکا را در دنیا به چالش بکشد به فکر چاره پیشگیری افتاده اند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه جمهوری خواهان و دموکرات ها راجع به اعلام عدم کفایت ترامپ اتفاق نظر دارند، خاطرنشان کرد: با این حال نمی توان امیدوار بود این طرح دو سوم آرا را کسب کند اما فضای روانی ایجاد شده که جامعه آمریکا را به سمت دوقطبی شدن پیش برده و فضا را برای آمریکا دشوارتر می سازد.

بختیار: همراهی جمهوری‌خواهان با دموکرات‌ها در اثبات بی‌کفایتی ترامپ/ حال کاخ سفید وخیم است

علی بختیار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه بی کفایتی رئیس جمهور آمریکا محرز است، گفت: طرحی که دموکرات ها آن را کلید زده اند تا عدم سلامت روانی ترامپ را به اثبات برسانند با لابی های موجود به نتیجه نمی رسد.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه طرح دموکرات ها تا کنون 25 امضا جمع کرده و این میزان قطعا به دو سوم کنگره نمی رسد، عنوان کرد: با این حال این اقدام و حضور جمهوری خواهان در میان امضاکنندگان مهر تأیید بر بی کفایتی ترامپ است که حتی اگر به نتیجه نرسد، جلوه ناخوشایندی در میان جامعه آمریکا و صحنه بین الملل خواهد داشت.

وی افزود: ترامپ نتوانسته آن گونه که وعده داده به مسائل و مشکلات داخلی آمریکا رسیدگی کند و در تصمیم گیری های بین المللی بی کفایتی سیاسی خود را نشان داده است و تا جایی که امکان داشت تصمیماتی در حوزه بین الملل اتخاذ کرده که حتی هم پیمانان اروپایی آمریکا نیز نسبت به آن واکنش نشان داده و ابراز نارضایتی کرده اند.

علی بختیار 3406756/21/2016 3:55:02 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/06/201606100106339718_Thum.jpg
علی بختیار

بختیار ادامه داد: نمایندگان احزاب آمریکا بیش از این نمی توانند چالشی که ترامپ برای آمریکا در صحنه بین المللی ایجاد کرده تحمل کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه مداخله ترامپ در امور داخلی سایر کشورها به خصوص خاورمیانه، آتشی به پا کرده است که دامن سایر کشورهای دنیا را نیز گرفته، خاطرنشان کرد: ترامپ ادعای مدیریت جهان را دارد اما به جای اینکه با این ادعا باعث ایجاد امنیت شود با سفرهای خود به منطقه بیش از پیش آتش نفاق را شعله ور می کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet