هدر موبایل
1396/04/21 08:41:00
سرویس اقتصادی
حسن پور بیگلری:

ملاکی بانک ها دارایی‌های منجمد را افزایش داده است/ضرورت مزایده خانه های تملک شده از سوی بانک ها

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: ملاکی بانک ها به افزایش دارایی های منجمد آن ها منجر شده که این خود کاهش تسهیلات دهی در حوزه مسکن را ایجاد کرده است.
ملاکی بانک ها دارایی‌های منجمد را افزایش داده است/ضرورت مزایده خانه های تملک شده از سوی بانک ها عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: ملاکی بانک ها به افزایش دارایی های منجمد آن ها منجر شده که این خود کاهش تسهیلات دهی در حوزه مسکن را ایجاد کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/42963.jpg ملاکی,بانک,ها,دارایی‌های,منجمد,را,افزایش,داده,است/ضرورت,مزایده,خانه,های,تملک,شده,از,سوی,بانک,ها Icana

شهباز حسن پور بیگلری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بنگاه‌داری بانک ها و انجام ندادن وظایف محوله، گفت: حضور بانک ها در حوزه مسکن تاثیرات منفی بر اقتصاد داشته است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت ملاکی بانک ها از سوی مجلس ممنوع اعلام شده است، افزود: برای اینکه دارایی های منجمد بانک ها کاهش یابد باید هر چه سریع تر نسبت به فروش واحدهای مسکونی در تملک خود اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه بخشی از خانه های خالی موجود در کشور در تصرف بانک ها است، تصریح کرد: مقابله با واحدهای خالی می تواند سهم بانک ها از ملاکی را نیز کاهش دهد، هر چند برای این مهم باید اخذ مالیات از این نوع واحدها جدی گرفته شود.

کاهش قدرت وام دهی بانک ها نتیجه بنگاه داری آن ها است

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه تصرف واحدهای خالی از سوی بانک ها قدرت وام دهی آن ها را کاهش می دهد، افزود: بانک ها برای عمل به وظایف محوله خود در راستای بانکداری باید هر چه سریع تر نسبت به مزایده گذاشتن واحدهای مسکونی در تصرف خود اقدام کنند.

حسن پور بیگلری با تاکید بر اینکه آمار دقیقی از میزان و تعداد واحدهای خالی در تصرف بانک ها نیست، گفت: اینکه بگوییم 2.5میلیون واحد خالی موجود در کشور در تصرف بانک ها است صحت ندارد، زیرا آمار دقیقی در این حوزه وجود ندارد و اظهارنظر در خصوص آن کارشناسی نیست.

وی ادامه داد: دولت برای کاهش دارایی های منجمد بانک ها باید سازوکاری را در نظر بگیرد تا بانک ها نتوانند در حوزه هایی که به افزایش این دارایی ها می انجامد اقدام کنند.

حسن پور بیگلری با بیان اینکه مجلس بارها به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی در خصوص بنگاه داری بانک ها تذکر داده است، تصریح کرد: در صورتی که بانک ها دست از بنگاه داری برداشته و به امور محوله خود بپردازند به طور حتم بسیاری از مشکلات فعلی از بین می رود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برخورد با بانک هایی که به ملاکی مشغول هستند می تواند به تعادل عرضه و تقاضای مسکن و در نتیجه ساماندهی بازار بی انجامد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet