هدر موبایل
1396/04/20 10:28:47
سرویس فرهنگی
در جلسه فراکسیون نمایندگان ولایی مطرح شد:

سونامی احکام قضایی علیه وزارت ورزش/ دولت کمک مستقیم یا غیرمستقیمی به استقلال و پرسپولیس نکرده/ بیش از یک میلیون نفر وام 10میلیونی ازدواج گرفتند + گزارش تصویری

وزیر ورزش در پاسخ به درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیته مبارزه با فساد در فوتبال پیشنهاد داد کمیته صیانت از اخلاق در ورزش تشکیل شود.
سونامی احکام قضایی علیه وزارت ورزش/ دولت کمک مستقیم یا غیرمستقیمی به استقلال و پرسپولیس نکرده/ بیش از یک میلیون نفر وام 10میلیونی ازدواج گرفتند + گزارش تصویری وزیر ورزش در پاسخ به درخواست نمایندگان برای تشکیل کمیته مبارزه با فساد در فوتبال پیشنهاد داد کمیته صیانت از اخلاق در ورزش تشکیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201707105324051376.jpg سونامی,احکام,قضایی,علیه,وزارت,ورزش/,دولت,کمک,مستقیم,یا,غیرمستقیمی,به,استقلال,و,پرسپولیس,نکرده/,بیش,از,یک,میلیون,نفر,وام,10میلیونی,ازدواج,گرفتند,+,گزارش,تصویری Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فراکسیون نمایندگان ولایی صبح امروز (سه شنبه، 20 تیرماه) با مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان جلسه ای را برگزار کرد.

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان بعد از استماع نظرات نمایندگان حاضر در جلسه اظهار داشت: در این جلسه مطالب خوبی بیان شد که البته این موضوعات بخشی از مسائل و مشکلات ورزش و جوانان کشور است.  

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به اظهارات کیان پور نماینده درود و ازنا مبنی بر حمایت مالی دولت از دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس گفت: دولت هیچ کمکی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به دو تیم فوتبال استقلال و پرسپولیس نداشته است.

وی افزود: از حمایت مجلس در خصوص احکام مندرج در برنامه ششم تشکر می کنم زیرا این حمایت ها بسیار خوب و گره گشای مشکلات ورزش کشور است.

سلطانی فر با بیان اینکه شب گذشته نیز در وزارتخانه میزبان اعضای کمیسیون فرهنگی بودیم، متذکر شد: این تعاملات برای پیشبرد امور کشور بسیار مفید است و به طور میانگین در هر هفته با 8 تا 12 نفر از نمایندگان در وزارت ورزش و جوانان دیدار داریم.

وزیر ورزش و جوانان گفت: برای حدود 40 تا 50 میلیون نفر از جمعیت کشور که بیشتر جوانان هستند میزان موفقیت های ورزشی اهمیت و اثرگذاری بیشتری نسبت به کسب موفقیت در عرصه هایی مانند کنترل تورم، رشد اقتصادی و پیشرفت های بیوتکنولوژی دارد، زیرا حتی با کسب این موفقیت ها عدم صعود تیم ملی به جام جهانی برای حدود 40 تا 50 میلیون نفر سبب احساس سرشکستگی در آن ها می شود.

وی ادامه داد: هیچ ابزار و ساز و کاری در کشور نداریم که بتوان با صرف زمان 120 دقیقه در فوتبال یا یک مسابقه کشتی یک ملت را خوشحال کرد و این شادی قابل قیاس با سرمایه گذاری انجام شده نیست؛ با صعود به جام جهانی یک ملت خوشحالی می کند و احساس سربلندی و افزایش غرور ملی از نتایج این موفقیت است.

سلطانی فر با بیان اینکه اختصاص 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده امکان بسیار خوبی است که اگر در دو برنامه پنج ساله از این امکان منتفع شویم می توان در 10 سال مشکلات را حل کرد، گفت: با این امکان می توان 4 هزار پروژه نیمه تمام که به 10 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد را به سرانجام رساند و پس از آن به حمایت از هیات های ورزشی بپردازیم.

ابراز نگرانی سلطانی فر از صدور احکام قضایی فراوان علیه وزارت ورزش و جوانان

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه علاوه بر مشکلاتی که 4 هزار پروژه نیمه تمام ایجاد کرده در چند ماه اخیر با سونامی احکام قضایی علیه وزارت ورزش و جوانان مواجه هستیم، ادامه داد: موج وحشتناکی در چند ماه اخیر با صدور احکام قضایی علیه وزارت ورزش و جوانان صادر شده که باید مبلغ زیادی را برای این احکام بپردازیم.

وی افزود: اگر مجبور به پرداخت این رقم ها شویم، به این معنی است که وزارتخانه را تا یکسال آینده تعطیل کنیم.

سلطانی فر با بیان اینکه نحوه توزیع 60 درصد از درآمدهای حاصل از محل 27 صدم درصد از مالیات بر ارزش افزوده توسط نمایندگان مشخص شده است، گفت: برای تخصیص مابقی این درآمدها اولویت ما پروژه های نیمه کاره‌ای است که 70 درصد پیشرفت داشته اند.

وی افزود: در استان ها برای توزیع این مبالغ کمیته ای از معاون عمرانی استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان استان، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیرکل آموزش و پرورش استان تشکیل می شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تقاضاهای فراوانی برای دریافت مبالغ وجود دارد، اظهار داشت: رقمی که در اختیارمان قرار دارد، محدود است و در این زمینه انتقاداتی بر ما وارد می شود.

حل مشکلات جوانان از طریق معاونت ریاست جمهوری سرعت بیشتری خواهد داشت

سلطانی فر با اشاره به موضوع انتزاع سازمان ملی جوانان و وزارت ورزش گفت: در سال 89 از ادغام دو سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان، وزارت ورزش و جوانان تشکیل شد که در این مدت تشکیلات مناسبی وجود نداشت.

وی ادامه داد: در 7 ماهی که من به عنوان وزیر ورزش و جوانان فعالیت کردم در زمینه تصویب لایحه قانون اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان در هیات دولت اقدام کردیم و این لایحه به مجلس آمد اما پس از آن موضوع تفکیک وزارتخانه و احیاء سازمان ملی جوانان مطرح شد.

سلطانی فر با بیان اینکه ما مطیع تصمیم نظام در این زمینه هستیم، متذکر شد: فکر می کنم حل شدن مشکلات جوانان از طریق معاونت ریاست جمهوری، سرعت بیشتری خواهد داشت و امیدوارم با احیاء سازمان ملی جوانان مشکلات جوانان در این سازمان به درستی پیگیری شود.

اعطای وام ازدواج 10 میلیون تومانی به یک میلیون و صد هزار نفر

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در این مدت 7 ماهه در سفرهای استانی تلاش داشته ام تا با NGO ها نشست هایی را برگزار کنم و همچنین در زمینه راه اندازی و توسعه دفاتر مشاوره و راهنمایی ازدواج و خانه جوانان اقداماتی انجام شده است، گفت: قبول دارم که حدود 500 تا 600 هزار نفر در نوبت دریافت وام ازدواج هستند اما در سال گذشته به یک میلیون و صد هزار نفر وام ازدواج 10 میلیون تومانی پرداخت شد و از این جهت سال گذشته سال طلایی در اعطای وام ازدواج بود.

وی تاکید کرد: مشکلات جوانان در سازمان ملی جوانان بهتر پیگیری می شود و من نیز از احیای این سازمان حمایت می‌کنم.

سلطانی فر با بیان اینکه در مدت وزارت خود به 20 استان سفر کرده‌ام که حجم سنگین پروژه‌های نیمه تمام به 10 هزار میلیارد تومان بودجه نیاز دارد، گفت: باید به نحوه‌ای با منابع موجود مدیریت کنیم که ضریب بهره‌وری افزایش یابد و این پروژه های نیمه کاره را به بهره برداری برسانیم.

وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت مسائل پیرامون معیشت قهرمانان تصریح کرد: صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان حدود هزار نفر را تحت پوشش بیمه و حمایت خود قرار داده که باید گستره آن افزایش یابد و برای اشتغال قهرمانان جهانی المپیک کار جهانی موثری را انجام دهیم.

توسعه متوازن امکانات ورزشی در سراسر کشور

وی با اشاره به عدم عدالت توزیع امکانات ورزشی پیش از انقلاب و تلاش جمهوری اسلامی ایران برای توزیع عادلانه امکانات ورزشی در سراسر کشور ادامه داد: قبل از انقلاب فقط یک استادیوم صد هزار نفری در تهران وجود داشت در حالی که کارنامه جمهوری اسلامی ایران در زمینه ایجاد امکانات ورزشی و توسعه متوازن در سراسر کشور بسیار خوب است.

سلطانی فر گفت: استادیوم 75 هزار نفری نقش جهان اصفهان، استادیوم 50 هزار نفری شیراز، استادیوم 50 هزار نفری یادگار امام تبریز، استادیوم 50 هزار نفری غدیر اهواز، استادیوم 30 هزا نفری ثامن مشهد و در حدود 20 مرکز استان استادیوم‌های 15 هزار نفره احداث شده که قابل بهره برداری هستند، همچنین حدود 37 استادیوم نیمه کاره 5 هزار نفری نیز در حال تکمیل هستند.

وزیر ورزش و جوانان ضمن تاکید بر توجه وزارتخانه در رسیدگی به مناطق محروم تصریح کرد: باید بتوانیم امکانات بیشتری به استان های محروم اختصاص دهیم که برای مثال شهرستان‌های اطراف تهران از لحاظ امکانات ورزشی نیازمند توجه بیشتری هستند.

وی افزود: ورزشگاه علیمرادیان نهاوند در اختیار کمیته ملی المپیک است که دوستان در این زمینه خوب اداره نمی‌کنند، مکاتباتی شده و ما نیز پیگیری می‌کنیم.

فساد و زد و بند در فوتبال وجود دارد اما زیاد نیست

سلطانی فر در خصوص موضوع فساد در فوتبال گفت: نه اینکه مسائل پشت پرده، فساد و زد و بند در این ورزش وجود ندارد، اما باید توجه داشت کل گردش مالی فوتبال در لیگ برتر و دسته یک 500 تا 600 میلیارد تومان است که اگر 20 درصد آن را آغشته به فساد بدانیم مبلغی حدود 70 تا 80 میلیارد تومان می باشد اگرچه نباید 70 تا 80 ریال هم نباید باشد و به شدت به این موضوع حساس هستم.

وزیر ورزش و جوانان ضمن مخالفت با تشکیل کمیته مبارزه با فساد در فوتبال تصریح کرد: امیدوارم کمیته صیانت از اصول و مبانی اخلاقی در ورزش را فعال کنیم و با حضور نمایندگان دستگاه‌های، قضائی، انتظامی و اطلاعاتی تا نظارتی برای سالم سازی فوتبال داشته باشد.

برخی فدراسیون‌ها نابسامانی‌های زیادی دارند

وی با بیان اینکه دفتر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت ورزش و جوانان 3 سال تعطیل شده بود، افزود: در این مدت بخشی از ساخت سازها را به شرکت توسعه و بخش دیگری در یک حوزه معاونت غیر مرتبط اداره می‌شد، که ما دفتر نظارت بر طرح‌های عمرانی وزارت ورزش و جوانان را احیا کردیم، امیدوارم روند تکمیل پروژه‌های نیمه کاره تسریع یابد.

سلطانی فر با اشاره به ساماندهی امور مربوط به فدراسیون‌ها، گفت: تعدادی از فدراسیون های ما نابسامانی‌های زیادی دارند.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به نتایج والیبال، متذکر شد: 20 سال پیش آرزو داشتیم در ایران یک گیم را از تیم های کره یا ژاپن بگیریم ولی امروز تیم امید والیبال ایران قهرمان آسیا می‌شود و تیم ملی نیز جزء 12 تیم برتر جهان است و در حال رقابت است.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال در حال تعویض نسل است و در حال پوست اندازی هستیم، گفت: در بازدید از پایگاه‌های استعدادیابی در تکواندو و والیبال پشتوانه های مناسبی وجود دارد.

سلطانی فر با بیان اینکه امیدوارم وزارت ورزش و جوانان در بخش ورزش همگانی و ورزش قهرمانی موفق عمل کند، گفت: هدف ما موفقیت در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و 2020 توکیو است تا یک نتیجه تاریخی را ثبت کنیم.

اظهارات نمایندگان؛ از انتقاد به وجود قهرمانان جهانی تحت پوشش کمیته امداد تا خطرناک بودن ورود بانوان به ورزشگاه

سید قاسم جاسمی نماینده مردم کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: پروژه های نیمه تمامی مانند دهکده المپیک و پیست اسب دوانی در استان وجود دارد که برای تکمیل نیازمند توجه وزارت ورزش است.

وی خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: شما قبل از اینکه وزیر ورزش باشید وزیر جوانان نیز هستید و باید به این قشر از جامعه توجه داشته باشید همچنین از موضوعات مهمی که باید در دستورکار وزارت ورزش قرار بگیرد توجه به اشتغال و معیشت قهرمانان است.

سید جواد حسینی کیا با بیان اینکه در کشور قهرمانان جهانی داریم که به علت وضعیت بد اقتصادی تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت:  این شرایط سبب ایجاد بی رغبتی در بین جوانان می شود تا به سمت ورزش نروند.

عباس گودرزی با بیان اینکه ممکن است تصور شود فراکسیون ولایی به دلیل مواضعی که در انتخابات ریاست جمهوری اتخاذ کرده اهل تعامل با دولت نیست، بیان کرد: نقد ما برای کمک به دولت و تعامل واقعی فراکسیون نمایندگان ولایی در جهت تقویت نظام و خدمت به مردم است.

حسن بهرام نیا با اشاره به اقدام یک خیر نهاوندی در احداث پایگاه ورزشی المپیک غرب کشور در این شهرستان گفت: این پایگاه ساخته شده ولی به جهت عدم تامین اعتبارات ملی همچنان ادامه ساخت آن تعطیل شده است.

نادر قاضی پور با بیان اینکه استادیومی در حوزه انتخابیه با 92 درصد پیشرفت معطل تکمیل 8 درصد باقی مانده آن است، ادامه داد: لازم است در وزارت ورزش و جوانان معاونت پشتیبانی از قهرمانان تشکیل شود.

محمدعلی پورمختار با اشاره به اهمیت موضوع تفکیک وزارت ورزش و جوانان گفت: بهتر است وزیر ورزش و جوانان در خصوص این اقدام نظر خود را بیان کند.

ابوالفضل ابوترابی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم ساختار خوبی در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته تا پروژه های نیمه کاره را به بخش خصوصی بدهد، بیان کرد: لایحه مدیریت جامع شهری در دولت بررسی می شود ولی متاسفانه دولتی ها هنوز اراده ای برای اعطای امور به شهرداری ها ندارند.

مجید ناصری نژاد ضمن تاکید بر توجه به موضوع اخلاق اسلامی در ورزش ادامه داد: بعضی افراد به دنبال ورود بانوان به ورزشگاه هستند که موضوع خوبی نیست و امکان به وجود آوردن شرایط خطرناکی در آن وجود دارد.

هدایت الله خادمی با بیان اینکه ایذه و باغملک در کنار مازندران قطب کشتی هستند، گفت: در حوزه انتخابیه اینجانب 2 استادیوم وجود دارد که مربوط به 48 سال پیش است.

مجید کیان پور با اشاره به موضوع حرفه ای کردن فوتبال گفت: لازم است حمایت مالی دولت از استقلال و پرسپولیس برداشته شود./

 

برای دیدن گزارش تصویری این جلسه اینجا کلیک بکنید

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet