خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/04/20 10:47:18
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خادمى:

مصوبه دولت درباره ریزگردهای خوزستان روی کاغذ مانده است

نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از حاد شدن بحران ریزگردهای خوزستان دولت مصوبه‌اى تصویب کرد که روی کاغذ مانده است.
مصوبه دولت درباره ریزگردهای خوزستان روی کاغذ مانده است نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، گفت: بعد از حاد شدن بحران ریزگردهای خوزستان دولت مصوبه‌اى تصویب کرد که روی کاغذ مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201606107725463771.jpg مصوبه,دولت,درباره,ریزگردهای,خوزستان,روی,کاغذ,مانده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هدایت الله خادمى درباره بحران ریزگردهاى استان خوزستان و اقداماتی که برای مقابله با آن صورت گرفته است، اظهار داشت: متاسفانه اقدامات کارشناسى لازم در این زمینه انجام نشده است.

نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، افزود: منشا بخشى از ریزگرد‌ها داخلى و بخشى دیگر خارجى است به طوری که خشکى تالاب‌ها، نخلستان‌ها و از بین رفتن بوته‌هاى گیاهى باعث تبدیل خوزستان به صحرا شده است و منشا خارجی آن به شرایط نامطلوب کشور‌های همسایه برمی گردد.  

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: متاسفانه در ابتدای کار با کشورهاى همسایه مذاکراتى براى رفع ریزگرد‌ها صورت نگرفت و باعث توسعه این بحران شد.  

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی با اشاره به اقدامات دولت در رفع پدیده ریزگرد‌ها اضافه کرد: بعد از حاد شدن این بحران دولت مصوبه اى درباره مبارزه با ریزگرد‌های استان خوزستان تصویب کرد که متاسفانه روی کاغذ مانده است و امیدواریم بزودی اجرایی شود.  

خادمی با اشاره به اینکه اقداماتی برای رفع بحران ریزگرد‌ها آغاز شده است، گفت: به تازگی بوته‌ها و پوشش‌های گیاهی در این منطقه کاشته شده است تا از پرواز خاک جلوگیری کنند، اما تاثیر این اقدامات در آینده روشن خواهد شد.  

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی، در پایان خاطرنشان کرد: اگر کشورهاى همسایه با کمک یکدیگر اقدامى مشترک براى حل بحران ریزگرد‌ها انجام دهند، این مشکل زودتر و راحت‌تر رفع خواهد شد در غیر این صورت این پدیده  توسعه پیدا می‌کند و مطمئناً به  تهران هم می‌رسد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet